استنخر ماینینگ

استنخر ماینینگ


چگونه بهترین استخر ماینینگ را انتخاب کنیم؟

هدف از استخر استخراج بیت کوین این است که گروهی از ماینرها به هم بپیوندند و استخر ایجاد کنند. آنها با ترکیب منابع کلیه مشتریان در آن استخر ، شانس کشف راه حل برای یک بلوک معین را افزایش می دهند. وقتی راه حلی برای بلوک پیدا شد ، سکه تازه صادر شده را به صاحب استخر پاداش می دهد. سپس صاحب استخر بر اساس سهم خود ، سکه ها را بین ماینرها تقسیم می کند.

• استخر ماینینگ درآمد ثابت با مقادیر کوچکتر را امکان پذیر می کند ، در حالی که استخراج انفرادی قدرت بسیار بالا لازم دارد و می تواند سالها طول بکشد تا یک بلوک را استخراج کند.

هنگامی که به دنبال استخر ماینینگ مناسب برای پیوستن به آن هستید ، هدف شما پیدا کردن استخر منصفانه ای است که به شما اعتماد داشته باشید تا بتوانید در ازای منابع وقت و انرژی خود ، پرداخت های بهینه در اختیار شما قرار دهند. اگرچه از نظر آماری ، شانس شما را افزایش یا کاهش نمی دهد اما انتخاب استخر مناسب می تواند درآمد کلی شما را به شدت افزایش دهد.

چگونه بهترین استخر ماینینگ را انتخاب کنیم؟

 

10 نکته ای که باید هنگام انتخاب استخر در نظر بگیرید

 

تحقیق

به یک گروه بپیوندید و ببینید دیگران قبل از پیوستن به آن درباره هر استخر چه می گویند. شما بهترین اطلاعات را از ماینرهایی که خودشان استخر را امتحان کرده اند دریافت خواهید کرد.

 

هزینه استخر

هر بار که یک بلوک استخراج شود ، بیشتر هزینه استخر را می پردازد. برای بالاترین پرداخت در طول زمان ، یافتن استخر قابل اعتماد با کمترین هزینه بسیار مهم است. هنگام تصمیم گیری ، با در نظر گرفتن استخرهایی که اصلاً هزینه ای ندارد در نظر بگیرید.

 

بروز بودن

تحقیقات را قبل از انجام استخر انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که از زمان بروز زیاد نگذشته باشه . 99.5٪ یا بیشتر آنها به روز هستند ، بررسی کنید که آیا استخر از سرورهای پشتیبان پشتیبانی می کند.

 

پشتیبانی و بازخورد

این مهم است که استخر در صورت مواجه شدن با مشکلات فنی و یا متوجه هرگونه اختلاف در پرداخت خود ، دارای یک خط باز برای پشتیبانی و بازخورد باشد.

 

محل سکونت / تأخیر

استخر را بر روی سرور نزدیک خود انتخاب کنید. اگر رایانه شما برای برقراری ارتباط با سرور استخر مدت طولانی طول بکشد ، سهام ارز خود را از دست خواهید داد. سهام دریافت شده پس از تغییر بلوک ، که برای بلوک قبلی در نظر گرفته شده است ، ثابت مانده و شمرده نمی شوند.

 

پنل رابط کاربری

هنگام انتخاب استخر ، حتماً صفحه آمار و ابزارهای API آنها را بررسی کنید تا مشخص شود که تجربه کاربری بهتری را ارائه می دهد.

 

سختی شبکه

استخر با سختی شبکه بالاتر به معنای آن است که یا ماینر های بیشتری در آن استخر وجود دارند یا از سخت افزار استخراج با سطح بالا استفاده می کنند. این مسئله نباید هنگام انتخاب استخر مناسب جای نگرانی داشته باشد ، زیرا این مشکل بر اساس سهم شما در ارائه سخت افزار تنظیم می شود.

 

hashrate استخر

مقایسه یک hashrate استخر با hashrate شبکه یک روش مناسب برای اندازه گیری استخر است. از نظر آماری ، این مسئله به مرور زمان متغیر خواهد بود و نباید در کل هزینه شما تأثیر بگذارد.

 

روش پرداخت / پاداش

 

Proportional – در این روش ، پاداش ها بر اساس تقسیم دور تعیین می شود ، دور با زمان جدا کردن یک بلوک کشف شده توسط استخر به مرحله بعدی اندازه گیری می شود.

 

CPPSRB – Capped Pay per Share

DGM – روش دو هندسی. ترکیبی از مدل های پاداش PPLNS و Geometric که به اپراتورها اجازه می دهد برخی از خطرات را جذب کنند. اپراتورها قطعه ای از پاداش را در دورهای کوتاه دریافت می کنند و آن را در دورهای طولانی تر جایگزین می کنند تا عادی سازی پرداخت ها را انجام دهند.

 

ESMPPS – حداکثر پرداخت مشترک در هر سهم برابر است. مانند SMPPS ، اما تقریباً بین همه کسانی که مشارکت کرده اند ، پرداخت را برابر می کند.

 

** POT ** -Pay On Target . یک روش PPS با واریانس بالا ، که بر اساس دشواری کار تحویل استخر به جای دشوار بودن کار در استخر ، پرداخت می کند.

 

** PPLNS ** – Pay Per Last N Shares. مشابه Proportional ، اما به جای پرداخت تعداد سهام در یک دور ، در عوض از طریق آخرین سهام N پرداخت می شود ، بدون توجه به مشکل و طول دور.

 

** PPLNSG ** – Pay Per Last N Groups or shifts. قابل مقایسه با PPLNS است ، اما سهام به “شیفت” دسته بندی می شوند که در کل پرداخت می شوند.

 

** PPS ** – Pay Per Share. هر سهم ارائه شده ارزش تعیین مقدار BTC را دارد. از آنجا که پیدا کردن یک بلوک به طور متوسط ​​سهام را می طلبد ، یک روش PPS با هزینه 0٪ معادل 6.25 BTC تقسیم خواهد شد. برای اپراتورهای استخر ریسک پذیر است ، بنابراین هزینه بالاترین است.

 

** RSMPPS ** – حداکثر پرداخت مشترک در هر اشتراک اخیر. مانند SMPPS ، اما سیستم پیشنهاد می کند که اول از جدیدترین معدنکاران اولویت بندی کنید.

 

** امتیاز ** – سیستم مبتنی بر امتیاز: پاداش متناسب. هر سهم ارسالی از زمان شروع دور به مرور زمان ارزش بیشتری دارد. پاداش به طور متناسب با امتیاز و سهم محاسبه می شود.

 

** SMPPS ** – حداکثر پرداخت هر سهم مشترک ، کار می کند همانطور که برای هر سهم پرداخت می شود ، اما محدود به این است که هرگز بیش از استخر دریافت نمی کند.

 

FPPS – پرداخت کامل در هر سهم. مشابه PPS , اما نه تنها پاداش بلوک معمولی را تقسیم می کند بلکه برخی از هزینه های معاملات را نیز شامل می شود. این یک مبلغ معامله استاندارد را براساس دور قبلی محاسبه می کند و آن را با کمک های هش توزیع می کند. این امر با به اشتراک گذاشتن برخی از هزینه های معامله ، درآمد معدنکاران را افزایش می دهد

 

پیدا کردن استخر که تمام انتظارات را کاملاً برآورده می کند غیرممکن است ، اما همانطور که می بینید در هنگام انتخاب استخر مناسب برای استخراج ، فاکتورهای زیادی باید در نظر بگیرید. در حالت ایده آل ، استخر مناسب باید هزینه استخر کم ، تیم پشتیبانی عالی ، سرور نزدیک شما ، پشتیبان بی عیب و نقص ، کاربر پسند را ارائه دهد.

منبع : Arzpaye.com

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments