صرافی mexc

معاملات مارجین یکی از انواع معاملات برای به دست آوردن سود بیشتر است که به وسیله استقراض دارایی ها برای افزایش مقدار معامله صورت می گیرد.

کل فرایند معاملات مارجین : باز کردن حساب معاملاتی مارجین-انتقال دارایی ها-درخواست برای استقراض-معامله مارجین (خرید/ long یا فروش/ short)

مرحله 1: حساب معاملات مارجین را باز کنید.

با مراجعه به www.mexc.com به حساب MEXC خود وارد شوید ، روی “Margin”-“Standard” یا “Professional”
کلیک کنید و با موافقت نامه تجاری Margin موافقت کنید تا باز شدن حساب معامله گری مارجین را تأیید کنید.

 

صرافی mexc

مرحله 2: انتقال دارایی ها

دو توکنی که در جفت معاملاتی وجود دارد را می توان به عنوان وثیقه به حساب مارجین منتقل کرد. در اینجا BTC/USDT را به عنوان مثال در نظر می گیریم. روی “Transfer” کلیک کنید تا صفحه انتقال دارایی باز شود ، توکن و مقدار”Quantity” مورد نظر برای انتقال را انتخاب کنید ، و سپس روی انتقال “Transfer” کلیک کنید.

 

صرافی mexc

صرافی mexc

مرحله 3: درخواست وام دهید.

پس از انتقال دارایی های وثیقه به حساب مارجین ، کاربران می توانند کوین ها را وام بگیرند. لطفاً روی گزینه “Apply to borrow” در حالت “Normal” کلیک کنید. سیستم بر اساس مبلغ منتقل شده ، مضرب معینی از مقدار وامی که می توان دریافت کرد را نمایش می دهد. کاربران می توانند مبلغ وام را با توجه به نیاز خود دریافت کنند. لطفاً مقدار قرض “Borrow Quantity” را وارد کرده و روی قرض”Borrow” کلیک کنید.

 

صرافی mexc

صرافی mexc

مرحله 4: معاملات مارجین (خرید/long یا فروش/short)

پس از استفاده از وام ، کاربران می توانند معامله مارجین را انجام دهند ، در اینجا خرید/long و فروش/short را به عنوان مثال در نظر می گیریم.

خرید/long

هنگام خرید/long ، کاربر باید USDT را از MEXC وام بگیرد ، زیرا کاربر باید با خرید USDT با قیمت کمتر و فروش USDT با قیمت بالاتر ، سود کسب کند. در اینجا خرید BTC به عنوان مثال در نظر گرفته می شود.

کاربران می توانند “Limit Order” ، “Market” یا “Stop-Limit” را در حالت “Normal” یا “Automatic” برای خرید BTC انتخاب کنند.

صرافی mexc

 

هنگامی که قیمت BTC به قیمت مورد انتظار می رسد ، کاربران می تواند BTC را با “Limit Order” ، “Market” یا “Stop-Limit” بفروشد/short کنند.

صرافی mexc

موارد فوق مراحل خرید/BTC long است.

 

فروش/short

کاربر باید توکنی را که می خواهد در زمان فروش/short از MEXC بفروشد وام بگیرد ، زیرا کاربر با فروش با قیمت بالاتر و خرید با قیمت کمتر سود می برد. در اینجا فروش/BTC short به عنوان مثال در نظر گرفته می شود.

کاربران می توانند “Limit Order” ، “Market” یا “Stop-Limit” را در حالت “Normal” یا “Automatic” برای فروش/short بیتکوین انتخاب کنند.

صرافی mexc

هنگامی که قیمت BTC به قیمت مورد انتظار کاهش می یابد ، کاربران می توانند BTC را با قیمت کمتر در معاملات مارجین خریداری کنند تا مبلغ و سود BTC وام گرفته شده را بازپرداخت کنند.

صرافی mexc

BTC قرض گرفته شده را با قیمت بالاتری بفروشید و BTC را با قیمت پایین تری خریداری کنید تا مبلغ و سود BTC وام گرفته شده را بازپرداخت کنید. هرچه تفاوت قیمت بیشتر باشد ، سود بیشتری نصیب کاربر می شود.

مرحله 5: برای بازپرداخت درخواست دهید.

لطفاً برای بازپرداخت توکن همراه با بهره تعلق گرفته به آن ، روی “Assets”- “My Assets”- “Margin Account” کلیک کنید. لطفاً روی “Repay” کلیک کنید ، و سفارش را انتخاب کنید و مقدار بازپرداخت”Repay Quantity” را وارد کنید ، و در نهایت روی گزینه “Repay” کلیک کنید. در صورتی که مبلغ موجود برای بازپرداخت به موقع وام و سود کافی نیست لطفاً توکن های مربوطه را به حساب مارجین منتقل کنید.

 

صرافی mexc

 

صرافی mexc

 

دستورالعمل حالت خودکار”Automatic” در معاملات مارجین

در حالت خودکار ، کاربر نیازی به قرض گرفتن یا بازپرداخت کوین ها بصورت دستی ندارد. سیستم بطور خودکار تعیین می کند که آیا کاربر نیاز به وام گرفتن بر اساس دارایی های موجود و تعداد سفارشات دارد یا خیر. هنگامی که مقدار سفارش کاربر بیشتر از دارایی های فعلی موجود باشد ، سیستم به طور خودکار کوین ها را برای کاربر قرض می گیرد و نرخ بهره وام از همان لحظه محاسبه می شود. اگر کاربر سفارش را لغو کند در صورتی که سفارش تکمیل نشده باشد یا مقدار کمی از آن پر شده باشد ، سیستم به طور خودکار کوین ها را بازپرداخت می کند تا سود حاصل از دارایی های قرض گرفته نشده کاهش یابد.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments