اصول عمومی امنیت

ارزهای دیجیتال امکانات جذاب زیادی را به همراه داشته است ، اما برای افراد بی تجربه پر از ریسک و خطر نیز بوده است. برای کاهش خطرات ناشی از استفاده ، نگهداری و تجارت ارزهای دیجیتال ، سه اصل امنیتی را که در زیر توضیح داده شده را دنبال کنید.

حریم خصوصی خود را حفظ کنید

به لطف ماهیت اینترنت ، اطلاعات می توانند خیلی سریع ، و گاهی اوقات ، در جهات نامطلوب منتشر شوند.

افراد زیادی در تلاش برای سرقت ارز دیجیتال شما هستند.معمولا اکثر تهدیدها و حملات به طور گسترده تحت عنوان یک شبکه عمل می کنند – هدف , تلاش برای جلب افراد ساده لوح و حواس پرت است ، اما لزوماً فرد خاصی را هدف نمی گیرد. با این حال ، اگر ناخواسته به افشای اطلاعات حساس خود دست بزنید و هدف قرار بگیرید ، امکان حملات پیچیده تر و متمرکزتری به طرف شما وجود دارد.

توصیه می شود:

خطرات رجزخوانی در مورد معامله موفق خود را در نظر بگیرید آدرسهایی که قبلاً استفاده می کردید را منتشر نکنید زمانی که در مورد حساب های خود صحبت می کنید , دقت کنید از به اشتراک گذاشتن اطلاعاتی که در مورد هویت واقعی شما است خودداری کنید برای استفاده از کانالهای ارتباطی رمزگذاری شده بلند مدت فکر کنید. ارزش چند ساتوشی موجود در والت شما در سال های آینده می تواند ارزش قابل توجهی داشته باشد.

از خودت محافظت کن

کاربران هر دو سیستم بانکی سنتی و ارز دیجیتال اغلب قربانی طرح ها و کلاهبرداری های مشابه می شوند. با این وجود ، ارزهای دیجیتال ، بار مسئولیت بیشتری را بر دوش کاربران می گذارد. بانک ها که به عنوان نهادهای مورد اعتماد شناخته می شوند ، مسئولیت کامل نگهداری از پول شما را دارند.اگر هنگام انتقال پول از حساب بانکی خود ، قربانی شوید یا اشتباه غیرعمدی انجام دهید ، معمولاً می

توانید درخواست بازپرداخت کنید.اما در ارزهای دیجیتال ، هرگاه تراکنش ها به شبکه منتقل و تأیید شوند ، دیگر برگشت پذیر نیستند. هوشیار باشید.از تاکتیک های رایج فیشینگ مطلع باشید ، بدانید keylogger چیست و با تهدیدهای رایج ذکر شده در Binanceyar آشنا شوید. آشنایی با این خطرات به شما کمک می کند تا ارز های خود را ایمن نگه دارید.استفاده از رمزهای عبور قوی و منحصر به فرد و استفاده از 2FA )رمز دومرحله ای(برای حساب های آنلاین شما باید اولین قدم در جهت ارتقا امنیت عمومی شما باشد. شما نباید محافظت از خود در برابر خود را فراموش کنید زیرا شما یک انسان هستید و مرتکب خطا می شوید. اشتباه تایپی در هنگام تهیه نسخه پشتیبان ، ارسال توکن به آدرس اشتباه یا یک تصمیم گیری اشتباه ممکن است امنیت شما را به خطر بیندازد و مشکلات زیادی ایجاد کند.

بانک خودت باش

برای اطمینان از در دسترس بودن ارز ها و به حداکثر رساندن امنیت ، توصیه می شود بصورت افلاین کلیدهای خصوصی خود را نگه دارید. اگرچه معاملات بسیار ایمن تر از گذشته شده است ، اما هنوز هم توصیه می شود فقط در صورتی که یک تاجر فعال هستید مبالغ زیاد را در حساب های معامله خود نگه داری کنید.

برای اولین بار در تاریخ ، شما این فرصت را دارید که همانند پول نقد فیزیکی یا یک قطعه فلز گرانبها که دارید ، دارایی دیجیتال داشته باشید. برخ لاف دیگر دارایی ها ، شما می توانید ادرس والت خود را روی یک کاغذ بنویسید و با خیال راحت در هر کجای دنیا به ان دسترسی داشته باشید.

البته ، نگه داشتن و محافظت از این کلیدها برای ارزهای دیجیتال شما ، خطرات زیادی را به همراه دارد ، اما همانطور که در بخش قبلی ذکر شد. خوشبختانه ، ابزارهایی وجود دارد که به شما کمک می کنند از پس این چالش ها برآیید و به شما این امکان را می دهد از مزایای این فن آوری جدید بهره مند شوید.

انواع کیف پول های ارز دیجیتال از نظر امنیت ، سهولت استفاده ، تعداد موارد استفاده و حتی در دسترس بودن متفاوت هستند.نرم افزار و کیف پول های تلفن همراه ویژگی های بسیار متنوعی را ارائه می دهند و معمولاً استفاده از آنها بسیار آسان است. نقطه ضعف بزرگ امنیتی آنها متصل بودن به محیط های بسیار پیچیده و غالبا آنلاین مانند تلفن همراه یا رایانه است. این عوامل فرصت های زیادی را برای دسترسی ویروس ها و هکرها به ارز های شما فراهم می کند. بنابراین ، کاربران بی تجربه باید این موارد را برای مقادیر کمتری از ارزهای رمزپایه استفاده کنند.

کیف پول های سخت افزاری معمولاً چه در سهولت استفاده و چه در امنیت بهترین هستند. این دستگاه ها با اندازه جیبی , با آفلاین نگه داشتن کلیدهای خصوصی , در برابر بدافزارها و هکرها محافظت می کنند اما حدود70تا200دلا رهزینهدارندوبرایاکثراقداماتبهتأییدیهنیازدارند.

به یاد داشته باشید ، امنیت هرگز مطلق و تمام شده نیست.دانش خود را به روز کنید و به طور مداوم نقاط ضعف بالقوه خود را بررسی کنید.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments