بعد Halving بیتکوین چه اتفاقی ممکن است رخ دهد| ارزپایه

بعد Halving بیتکوین چه اتفاقی ممکن است رخ دهد

گاهی اوقات به شوخی به عنوان “Halfing” گفته می شود ، به زودی یک اتفاق مهم رخ می دهد که برای ارز دیجیتال برتر جهان ، بیت کوین ، اتفاق میفتد.

در اینجا نگاهی به Halving بیت کوین در اردیبهشت سال ۱۳۹۹ ، آنچه در آن است که باید در مورد این اتفاق دانست:

  • بیت کوین Halving چیست؟
  • چه زمانی Halving اتفاق می افتد؟
  • چرا مهم است؟
  • دلار آمریکا و بیت کوین.

نمودار قیمت بیت کوین بعد از Having

 

 

ViaBTC استخر ماینینگ

بیت کوین Halving چیست؟

در ساده ترین حالت ، نصف شدن بیت کوین زمانی است که سرعت ایجاد بیت کوین به نصف کاهش می یابد ، که تقریباً در هر چهار سال اتفاق می افتد. در ماه اردیبهشت سال ۱۳۹۹ ، ماینر های بیت کوین که در هر بلاک ۱۲.۵ بیت کوین ماین می کردند بعد از Halving در هر بلاک ۶.۲۵ بیت کوین استخراج می کنند .

در اینجا برخی از اصطلاحات پس زمینه که باید بدانید برای درک معنای آن چیست و چرا مرتبط است.

“بلوک” در blockchain Bitcoin یک پرونده است که سوابق تراکنش بیت کوین به ارزش 1 مگابایت را ذخیره می کند. “ماینر ها” برای اضافه کردن بلوک بعدی با استفاده از سخت افزارهای تخصصی برای حل یک مساله ریاضی سخت ، تولید یک خروجی تصادفی 64 کاراکتر به نام “هش” ، کار را انجام می دهند و بلوک را قفل می کنند ، بنابراین امکان تغییر وجود ندارد.

Marcus Swanepoel ، مدیر عامل شرکت Luno ، یک شرکت ذخیره سازی ، تبادل و یادگیری بیت کوین می گوید: “پس از استخراج یک بلوک با موفقیت ، ماینر ها از بیت کوین های تازه ایجاد شده پاداش می گیرند. این روند تقریبا هر 10 دقیقه اتفاق می افتد.”

Swanepoel می گوید: “هنگامی که بیت کوین برای اولین بار در سال 2009 آزاد شد ، پاداش 50 BTC در ازای هر بلوک بود. Halving هر 210،000 بلوک برنامه ریزی شده ، که تقریباً چهار سال طول می کشد” .

اولین Halving بیت کوین ، در سال 2012 ، پاداش استخراج یک بلوک از 50 BTC به 25 BTC را کاهش داد. در سال 2016 ، این رویداد نصف باعث کاهش پاداش دوباره به 12.5 بیت کوین در هر بلوک ماین می شود ، و با رسیدن نیمه دوم سال 2020 ، فقط 6.25 BTC جدید با هر بلوک جدید استخراج شده ایجاد می شود.

چه موقع اتفاق می افتد؟

هیچ تاریخ برای Halving وجود ندارد و هر ۲۱۰۰۰۰ بلوک که ماین میشه Halving رخ می دهد . گفته می شود ، این اتفاق در ماه مه 2020 رخ خواهد داد ، و تخمین ها بین 11 و 18 مه است.

چرا مهم است؟

برای انکه بفهمیم چه اتفاقی بعد Halving می افتد به تاریخ نگاه می کنیم :

الکس آدلمن ، مدیرعامل و بنیانگذار Lolli ، اولین برنامه پاداش بیت کوین می گوید: “در طول عمر 11 ساله بیت کوین ، دو Halving رخ داده است.” “اولین مورد در سال 2012 بود و قیمت بیت کوین از 12 دلار به بیش از 650 دلار افزایش یافت. پس از نیمه دوم در ژوئیه 2016 ، قیمت نیز شتاب گرفت و در اواخر سال 2017 به 20،000 دلار رسید.”

اگرچه عوامل دیگری نیز در این زمینه مهم است: افزایش اخبار مربوط به ارزهای رمزپایه و خود بیت کوین ، جذابیت خاصی به ناشناس بودن دارایی دیجیتال است و به طور پیوسته در حال افزایش موارد استفاده برای ارز در دنیای می باشد. 

در حالی که اکثر کارشناسان فکر می کنند که افزایش قیمت مثبت برای قیمت بیت کوین خواهد بود اما همه افراد موافق نیستند. 

فریمن می گوید: “این Halving برای مدت طولانی در صفحه رادار همه بوده است و به همین ترتیب ، تأثیر در بازارها از قبل بر روی قیمت BTC تاثیر گذاشته.” وی ادامه داد: این Halving ممکن است روی سودآوری برخی از ماینر ها تأثیر بگذارد ، اما در این مرحله انتظار داریم که هر ماینر قبلاً تعدیلاتی را در مدلهای تجاری خود انجام داده باشد.

 

در مرحله اول ، انتظار می رود که تعداد ماینر های بیت کوین کاهش یابد زیرا پاداش اقتصادی برای استخراج از معادن کمتر قانع کننده می شود و برای کارگران کم کارآمد و بی سود می باشد. این فشار در صورتی که رشد کندکننده عرضه منجر به افزایش قیمت نشود (از قبل قیمت گذاری شده باشد) قوی تر خواهد شد.

اگرچه یک رویداد به اصطلاح “فروش خبر” امکان پذیر است ، که در آن معامله گران قیمت BTC را قبل از Halving افزایش می دهند و بعد از آن اتفاق می افتند که بفروشند .

برخی از بزرگان این صنعت می گویند که نصف شدن می تواند عواقب مهمی فراتر از خود ارز داشته باشد.

کادان استادلمان ، مدیر ارشد فناوری کومودو ، یک پروژه معماری چندلایه ای در فضای بلاکچین می گوید: “مردم باید توجه کنند زیرا بیت کوین تأثیر مستقیمی  بر بیشتر altcoin ها دارد.” 

استادلمن می گوید: “اگر تقاضای بازار در همان سطح باقی بماند ، این Halving می تواند به معنای افزایش قیمت طبیعی برای بیشتر altcoin ها علاوه بر بیت کوین باشد.”

روزهای استخراج بیت کوین از بین می رود و تمام BTC استخراج شده است. در میان 21 میلیون بیت کوین که تا کنون می تواند وجود داشته باشد ، بیش از 18.3 میلیون یا 87٪ قبلاً استخراج شده اند و در حال گردش هستند.

نتیجه

در حال حاضر ، روزانه حدود 1800 بیت کوین جدید استخراج می شود و به بازار دیجیتال وارد می شوند ، عددی که به زودی به حدود 900 BTC در روز سقوط می کند ، همه چیز برابر است.

در حال حاضر دیده می شود ایالات متحده عرضه پول خود را به روشی ناگهانی و بی سابقه افزایش می دهد و برای جلوگیری از بحران اقتصادی کنونی ، بیش از 2 تریلیون دلار چاپ می کند.

درنهایت ، کشورهایی که از قدرت چاپ پول فیات سوءاستفاده می کنند ، ریسک طولانی مدت از انتشار بیش از حد را دارند.

این رمزپرداخت غیرمتمرکز توسط دولت ها و بانکهای مرکزی آنها قابل اغماض نیست و  100٪ شناخته شده است.

سرعت رشد عرضه بیت کوین همچنان ادامه خواهد یافت تا زمانی که تمام 21 میلیون از آن استخراج شود. پیش بینی آخرین بیت کوین این است که در سال 2140 استخراج شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.