هتل‌های ایرانی، برای دور زدن تحریم‌های ایالات متحده، ارز دیجیتال می‌پذیرند | ارزپایه

مشخص شده است که پس از تحریم‌های شدید ایالات متحده در مورد سیستم بانکی کشور، هتل‌های ایران بدنبال ارزهای دیجیتال هستند.

با توجه به ارزش قطعی ذاتی ارزهای دیجیتال و ماهیت تغییرناپذیر آن‌ها، ظاهراً هتل‌های ایرانی شروع به پذیرفتن ارزهای دیجیتال کرده‌اند.

طبق توئیت فوق:

دوست من به رزرو هتل‌هایی در ایران که نیاز به سپرده‌گذاری دارند، می‌پردازد. او در ایمیل خود می‌نویسد: “پرداخت بصورت ارزهای دیجیتال ممکن است کمی عجیب و غریب باشد، اما تحریم‌های سخت‌گیرانه ایالات متحده در مورد سیستم بانکی ایران، موجب شده است انتخاب‌های زیادی نداشته باشیم.”

ــــ لئو ویز

در حالی‌که این گفته از یک مقام رسمی نیست، این توئیت نشان‌دهنده یک احساس بحرانی است – ارزهای دیجیتال بر خلاف پول‌های فیات، نسبت به تحریم‌های متمرکز و یک‌جانبه مصون هستند. علاوه بر این، یک دست کمک برای زمانی است که صنعت توریسم یک کشور گزینه‌های زیادی ندارد.

بیت‌کوین مدت‌هاست که تبدیل به جایگزینی مناسب برای کسانی شده است که در ایران به دلار آمریکا دسترسی ندارند. علاوه بر این، گزارش شده که اخیراً به دلیل تحریم‌های تحمیل‌شده ایالات متحده بصورت ممنوعیت تجارت و تحریم اقتصادی ایران، استفاده از بزرگترین کریپتوکارنسی یعنی بیت‌کوین در کشور، به

شدت افزایش یافته است.

متأسفانه در ماه آوریل، بانک مرکزی ایران، در راستای ممنوعیت مؤسسات مالی از انجام معاملات با ارز دیجیتال، گام برداشت.

با این وجود، در اوایل ماه جاری، مزایای بی حد و مرز و همچنین بی‌طرفانه بیت‌کوین، حتی مشهودتر نیز شد. واضح است که ایالات متحده نگران درخواست خروج 300 میلیون یورو از بانک‌های آلمانی می‌باشد. این حرکت بعنوان یک تلاش برای جبران اثر تحریم‌های جدید تحمیل‌شده آمریکا، پس از خروج واشنگتن از توافق هسته‌ای سال 2015 می‌باشد.

ریچارد گرنل، سفیر ایالات متحده در آلمان در این زمینه گفت:

ما بالاترین سطوح دولت آلمان را به مداخله و توقف این برنامه تشویق می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.