رفتار فقیران و ثروتمندان در مواجهه با فرصت‌ها | ارزپایه
servatmandan va foghara 1 - رفتار فقیران و ثروتمندان در مواجهه با فرصت‌ها

شما معمولاً “نیمه خالی لیوان” را می‌بینید یا “نیمه پر لیوان” را؟ منظورم مثبت‌اندیشی نیست، در حال حاضر درباره‌ی الگوی نگرش دائمی شما به جهانِ پیرامونتان صحبت می‌کنم.

فقرا بر اساس ترس‌ها و خطرات بالقوه تصمیم‌گیری می‌کنند؛ آن‌ها در هر شرایطی به دنبال یافتن عیب‌ها و خطرات بالقوه هستند. قشر متوسط جامعه کمی خوش‌بین‌ترند. الگوی فکری آن‌ها به این ترتیب است: “امیدوارم این روش جواب بدهد.”

اما ثروتمندان مسئولیت نتایجی که به بار آورده‌اند را می‌پذیرند و بر اساس این الگوی فکری وارد عمل می‌شوند:
“کاری می‌کنم که حتماً این روش جواب دهد.”

ثروتمندان انتظار موفقیت را می‌کشند، آن‌ها به توانایی‌ها و خلاقیت‌هایشان ایمان دارند و باور دارند که در هر صورت چیزی نمی‌بازند. آن‌ها همیشه برای رسیدن به موفقیت روش‌های دیگری کشف می‌کنند. به طور کلی هر چه هدف بزرگتر باشد، باید بیشتر ریسک کرد. چون ثروتمندان همیشه دنیا را از دریچه فرصت‌ها و موقعیت‌ها می‌بینند، بیشتر تمایل دارند در جایی که ارزشش را دارد ریسک کنند. از طرف دیگر فقرا مدام در انتظار شکست هستند؛ چون آن‌ها به خودشان و توانایی‌هایشان ایمان ندارند.

فقرا هفته‌ها، ماه‌ها و سال‌ها دست دست می‌کنند و مسلماً فرصت‌ها را یکی یکی از دست می‌دهند. اگر شما زود دست بکار نشوید و فعالیتی نکنید، شانس هرگز درِ خانه شما را نمی‌زند. بجای وقت تلف کردن، تمام انرژی‌تان را روی برنامه‌ها و فعالیت‌هایتان متمرکز کنید و پیوسته به سوی اهدافتان حرکت کنید.

Residual Income Formula In Building Successful Business Robert Kiyosaki - رفتار فقیران و ثروتمندان در مواجهه با فرصت‌ها

جاده زندگی صاف و بدون دست‌انداز نیست و قطعاً موانع و مشکلاتی در سر هر راهی وجود دارند. وقتی همت کنید و کار و فعالیتی را شروع کنید به مرور به کارتان مسلط می‌شوید و یکی یکی موانع و مشکلات کنار می‌روند ودرهای موفقیت به روی شما باز می‌شوند. مطمئن باشید دست ‌بکارشدن و اقدام‌کردن بهتر از وقت تلف‌کردن است.

مطلب مرتبط: چرا ثروتمندان ثروتمندتر می‌شود؟

ثروتمندان همیشه برای کار پیشقدم می‌شوند؛ ولی در عوض فقرا با تعلل در کارها همیشه عقب هستند و بازنده می‌مانند. ثروتمندان فرصت‌ها را شناسایی می‌کنند، آن را غنیمت می‌شمارند و روز به روز موفق‌تر می‌شوند. به نظر شما فقرا در چه حال‌اند؟ احتمالا هنوز دارند آماده می‌شوند و دست روی دست می‌گذارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.