در سال 2040، جهان بدون بیت کوین معنا ندارد! | ارزپایه
maxresdefault 1 - در سال 2040، جهان بدون بیت کوین معنا ندارد!

تا کنون دنیای بدون اینترنت را تصور کرده اید؟ دنیای بدون کامپیوتر را چطور؟ اما آیا تصور جهان امروزی برای اجداد ما نیز به راحتی مقدور بوده؟ تحلیل گران معتقدند در سال 2040 بیت کوین همچون اینترنت و کامپیوتر، عضو جدا نشدنی از زندگی هایمان خواهد بود …

«بالاجی سرینیواسان»، سرمایه‌گذار برجسته و مدیر عامل Earn.com معتقد است در سال 2040 تمامی افراد جهان بیت‌کوین را همانند پول شناخته و تصور دنیای بدون بیت کوین برایشان ناممکن خواهد بود!

آنچه سرینیواسان می گوید این است که به نظر وی، با توجه به رشد سریع شهرت و پذیرش جهانی بیت‌کوین توسط شرکت‌ها، مؤسسات مالی، شرکت‌های سرمایه‌گذاری و مصرف‌کنندگان عمومی، بطور قطع هر کس که پس از سال 2010 متولد شده، در حدود سال 2040 از بیت‌کوین بعنوان یک ذخیره باارزش یا پول رایج استفاده خواهد کرد.


افزایش رشد مخاطبین


در این هفته، CME، CBOE، Coinbase و Gemini – برخی از بزرگترین کارگزاران بیت کوین و مؤسسات مالی در جهان، راهبردها و زیرساخت‌هایی را راه‌اندازی کرده‌اند که افراد با مبالغ اندک نیز قادر به پس‌انداز در قالب ارز دیجیتال باشند. برای مثال، Coinbase  پلتفرمی ارائه داده که به افراد در تمامی سنین اجازه می‌دهد حداقل 10 دلار بر روی بیت‌کوین سرمایه‌گذاری (پس‌انداز) کنند.


دهه شصتی ها و عدم اعتماد به سیستم بانکی !


مطالعه‌ای از سوی Facebook IQ نشان داد که افراد متولد دهه هشتاد آمریکا یا بعبارتی همان دهه شصتی های خودمان(!) (نسل Y یا متولدین سال‌های 1981 تا 1991) نسبت به صنعت بانکی دلسرد شده و برای مدیریت پول، سرمایه و سرمایه‌گذاری‌هایشان، نسبت به مؤسسات مالی بی‌اعتماد شده‌اند. این تحلیل نشان می‌دهد که این افراد اگر گزینه‌های بهتری داشته باشند، بسرعت نسبت به جایگزینی آن با روش‌های معمول سرمایه‌گذاری مثل سپرده بانکی و سهام و … اقدام خواهند کرد. بنابراین بسیار محتمل است که بیت‌کوین بتواند حوزه اقتصاد جهانی را طی 30 سال آینده به کلی تغییر دهد.

اسپنسر بوگارت، مدیر عامل Blockchain Capital نیز در مصاحبه‌ای اخیراً تأکید کرد که درصد زیادی از جوانان آمریکایی دهه شصتی، 1000 دلار بیت کوین را به 1000 دلار سهام ترجیح می‌دهند. این موضوع در میان آقایان این نسل برجسته‌تر است که نه تنها بیت‌کوین را به سهام، بلکه به بسیاری از دیگر دارایی‌های سنتی مالی ترجیح می‌دهند.

همانطور که ترس‌های بخش بانکی درباره بیت‌کوین افزایش می‌یابد، پذیرش کلی بیت‌کوین نیز زیاد می‌شود. پس غیرواقع‌بینانه نیست که در مورد آینده مالی، دیدگاهی همانند بالاجی سرینیواسان داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.