7 ترس متداول که ثروتمندان خودساخته بر آن غلبه می‌کنند | ارزپایه
های موفقیت در کسب و کار تجارت آفرین - 7 ترس متداول که ثروتمندان خودساخته بر آن غلبه می‌کنند

ثروتمندان خودساخته بر چه ترس‌هایی غلبه می‌كنند؟ برای كسب موفقیت در زندگی و کار، شما باید بر بزرگ‌ترین ترس‌های خود غلبه كنید. در این میان برخی ترس‌ها هستند که بیش از بقیه جلوی پیشرفت ما را می‌گیرند. این ترس‌ها رویاهای‌مان را مهار می‌كنند و امكان تحقق آنها را از بین می‌برند. در راستای نیل به اهداف، شما باید با این ترس‌ها به مبارزه برخیزید.در ادامه به هفت ترس متداولی اشاره می‌شود كه در راه كسب موفقیت، پیروزی بر آنها لازم و ضروری است.

1- ترس از انتقاد

بسیاری از مردم به خاطر ترس از افكار و حرف‌های مردم قادر به تحقق رویاهای‌شان نیستند. بسیاری از دانش‌آموزان شکایت می‌کنند كه پدر و مادرشان از آنها توقع دارند تا تحصیلات‌شان را به پایان برسانند، این در حالی است که آنها کاملاً آماده راه‌اندازی كسب و كار مخصوص به خود هستند. اغلب آنها از قضاوت دیگران و به‌ویژه نزدیکان خود واهمه دارند و می‌دانند که در صورت رها كردن تحصیلات، اطرافیان آنها را دیوانه و بی‌فکر خطاب می‌کنند.

 

بیشتر مردم این تجربه مشترك را از سر گذرانده‌اند اما تصمیم‌گیری براساس افكار دیگران حتی نزدیك‌ترین دوستان و اعضای خانواده، شما را در ادامه مسیر زندگی ضعیف می‌كند. برای ثروت مند بودن در عوض به این موضوع فكر كنید كه در صورت كسب موفقیت همین مردم درباره شما چه نظری خواهند داشت. توصیه نویسنده مقاله به این دانش‌آموز اندیشیدن درباره نظرات پدر و مادر خود در صورت اداره یك كسب و كار موفق است. آیا به این ترتیب آنها به او افتخار نخواهند كرد؟ در این صورت حتماً بهترین تصمیم را گرفته‌اید.

2- ترس از فقر

بسیاری از مردم درگیر زنده ماندن هستند. شخصی در ایمیلی شكایت كرده بود كه با 26 سال سن، به مدت 40 ساعت در هفته در یك اتاقك مشغول كار است. یك نفر دیگر از امكان پرداخت صورت‌حساب‌ها و تأمین یك زندگی در حد متوسط سخن گفته بود اما می‌دانست كه با داشتن شغلی بهتر و راه‌اندازی کسب‌و‌کاری جدیدتر می‌توانست از مهارت‌های خود نهایت استفاده را ببرد. او از زندگی كسالت‌بار خود خسته شده بود و می‌خواست از پاداش‌هایش بهره ببرد. به هر حال می‌ترسید كه پولش زود تمام شود. او از نویسنده راه‌حل می‌خواست.

ترس از فقر انسان را فلج می‌كند. در هر صورت، مرد جوان در ایمیلش به این نكته اشاره كرده بود كه با 10 هزار دلار پس‌انداز امكان كنار گذاشتن حرفـــــه كنونی و صرف چند ماه برای تحقق رویا یا راه‌اندازی كسب و كاری مخصوص به خود را دارد. اكثر مردم به این دلیل حد وسط را انتخاب می‌كنند كه به جای رشد، بقا را لازم و ضروری می‌یابند. ترس از فقر نباید هرگز شما را از دستیابی به رویاهای‌تان باز دارد.

3- ترس از دوران پیری و مرگ

در یك سن خاص مردم زندگی را ترك می‌كنند. به گفته بنجامین فرانكلین، یكی از بنیان‌گذاران كشور ایالات متحده آمریكا، بیشتر مردم در سن 25 سالگی می‌میرند و در سن 75 سالگی به خاك سپرده می‌شوند. برای بعضی از آنها، این مرگ استعاری، حین تصمیم‌گیری برای داشتن یك زندگی در حد متوسط و زود‌تر از سن 25 سالگی رخ می‌دهد. چنین افرادی به عدم پیشرفت ایمان می‌آورند و در نتیجه پیشاپیش از تلاش دست می‌كشند.

ترس از پیری همچنین وقتی مضر است كه یك نفر ملزم به پذیرش یك تغییر بزرگ در زندگی حرفه‌ای خود می‌شود.این تفكر اغلب اوقات چیزی شبیه این است: «من الان 46 ساله هستم. چگونه از من انتظار دارید كه با وجود یك عمر سابقه در زمینه بیمه حالا نكاتی تازه راجع به كار در حوزه املاك و مستغلات یاد بگیرم. به علاوه تخصیص تمام وقت خود به كار در این حوزه، جلوی حمایت از اعضای خانواده را می‌گیرد.» در نهایت، به هر حال، اهمیت سن و سال در زندگی شما كمتر از باور و ایمان‌تان است.

4- ترس از شكست

مردم غالبا نسبت به آینده ناامید هستند. دیدگاه بدبینانه و ترس از شكست كار اشتباهی است. به جای اندیشیدن درباره راه‌های احتمالی شكست بر راه‌های موفقیت‌آمیز تمركز كنید. حتی در صورت شكست یا ارتكاب یك اشتباه، چنین بینشی فرصت فكر كردن و اصلاح آن را به شما می‌دهد. شكست پل پیروزی است. هر استادی یك روز فاجعه آفریده است. بنابراین با نگاهی به جلو تلاش كنید.

5- ترس از اذیت كردن دیگران

برخی افراد از طرح درخواست همكاری با نیروها و کسب‌و‌کارهای مختلف سر باز می‌زنند، زیرا به باور اشتباه در این صورت خود را نیازمند نشان خواهند داد و در نتیجه فرصت‌های كاری از دست‌شان می‌رود. آنها آنقدر انتظار می‌كشند تا كسی برای كار به آنها زنگ بزند. این یك رویكرد نادرست است. اشخاص باید در صورت تمایل به تحقق رویاهای‌شان در عمل بی‌پروا باشند. البته این نشانه غرور و خودخواهی نیست. در هر صورت، فقط نمایش استعدادهای‌تان شما را به دیگران می‌شناساند.

6- ترس از احمق به نظر رسیدن

اغلب اوقات، پوشیدن یكسری از لباس‌ها احمقانه به نظر می‌رسد. اما چرا نباید در همان لحظه آن را بپوشیم؟ ما اكثرا این طور رفتار می‌كنیم كه انگار خواسته نادرستی داریم اما باید بیش از پیش به توانایی‌های خود در زمینه تصمیم‌گیری ایمان بیاوریم. آزمایش قابلیت‌ها قبل از انجام هر كار؛ ایراد سخنرانی، نوشتن مقالات، فیلمبرداری یا هر فعالیت دیگری لازم و ضروری است. بعضی از بزرگ‌ترین تصمیم‌ها در جهان اتفاقی گرفته شده‌اند.

بار‌ها افراد ضمن انحراف از مسیر اصلی خود، راه پر پیچ و خمی را برای نیل به موفقیت طی كرده‌اند. به كشف مهارت‌ها و موفقیت‌های متناسب با سبك زندگی خود بپردازید. غالبا شما باید كار را با شناسایی نقاط ضعف‌تان شروع كنید. با شناسایی و اعتماد به توانایی‌های‌تان همیشه تصمیم درست را بگیرید. فقط با بی‌حركت نشستن احمق به نظر خواهید رسید.

7- ترس از موفقیت

در بسیاری از موارد، مردم می‌ترسند خودشان باشند. آنها در حالی از ابراز عقاید خود بیم دارند كه موفقیت واقعی در آن نهفته است. آنها با نگاه كردن به دیگران خود را در حد آنها می‌بینند. در حقیقت، آنها از به دست آوردن همان قدر شهرت، ثروت و عشق می‌هراسند. بسیاری از ما به كسب موفقیت در زندگی ایمان نداریم. بیشتر خانواده‌ها باور دارند كه موفقیت خیال و توهم است بنابراین هرگز فرزندان‌شان را نیز به تحقق آرزو‌ها در زندگی تشویق نمی‌كنند.

به همین ترتیب آنها رسیدن به موفقیت را غیر ممكن می‌دانند. در عوض این طور فكر كنید كه برای كسب موفقیت باید گام‌های كوچك برداشت.  در نهایت با ایمان و هدف می‌توان بر همه ترس‌های فوق غلبه كرد.با درك خواسته‌ها و انجام اقدامات اساسی، رفع شك و تردید از زندگی شما موجب نیل به پیروزی‌های بیشتر در زندگی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.