بیت کوین مانند اینترنت در دهه 1980 است | ارزپایه

بر اساس گفته برایان کِلی:
احتمالاً همه شما قبلاً این را شنیده‌اید: “آرزو نمی‌کنید زمانی که سهام اپل یا مایکروسافت هر کدام 5دلار بود در آن سرمایه‌گذاری می‌کردید؟ حالا بیت‌کوین مشابه مایکروسافت یا اپل است”

بیت‌کوین مانند اینترنت در دهه 1980 است. به هر رسانه اصلی که متصل شوید، به احتمال زیاد با سیلی از ترس، عدم قطعیت و تردید که بیت‌کوین را در بر گرفته است روبرو می‌شوید.

با این حال اگر یک قدم عقب بایستید و به تصویر بزرگ بیت‌کوین نگاه کنید، مثل روز روشن است که مسیر بیت‌کوین به چه سمتی می‌رود- فقط از برایان کِلی بپرسید.

کِلی بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت BKCM LLC، یک شرکت سرمایه‌گذاری متمرکز بر ارزهای دیجیتال، و همچنین مدیر پورتفولیو صندوق دارایی دیجیتال BKCM می‌باشد. او همچنین نویسنده  The Bitcoin Big Bang – درباره این که چگونه ارزهای جایگزین جهان را تغییر می‌دهند- می‌باشد. بنابراین احتمالاً می‌توانید حدس بزنید که تمایل کلی او چیست.

بدون درنظر گرفتن علاقه کِلی به این زمینه، او مقایسه‌ای همانند چیزهایی که شما احتمالاً قبلاً شنیده بودید انجام داده است – تکنولوژی بلاک‌چین و بیت‌کوین مانند اینترنت است. کِلی روز جمعه در گفتگو با CNBC گفت:

ما هنوز در مرحله اول این تکنولوژی قرار داریم، بنابراین به یاد اینترنت در دهه 1980 می‌افتیم. همیشه فکر می‌کردم وضعیت بیت کوین در حال حاضر مانند وضعیت اینترنت در سال 1995 است، اما پس از چند ماه اخیر که به صحبت و گفتگو با مردم پرداختم، فکر می‌کنم وضعیت ما بیشتر شبیه دهه 1980 است.

به نظر من این تکنولوژی قرار است که کار کند. این یک game-changing است، اما چون هنوز روزهای اولیه آن است، طبیعی است که این نوسانات شدید را داشته باشیم.

game-changing: داشتن توانایی بالقوه برای تغییر قابل توجه در نتیجه چیزی

برای کسانی که کاملاً این مقایسه را درک نمی‌کنند، کلی آن را تجزیه می‌کند. بیت‌کوین (و بطور کلی تکنولوژی بلاک چین)، شبیه CISCO یا Microsoft است – با این تفاوت که به جای این که شرکت باشد، مانند یک نرم‌افزار متن‌باز است. سپس توضیح می‌دهد:

می‌خواهیم درباره CISCO صحبت کنیم. ما در عصر سیسکو و مایکروسافت هستیم. با سیسکو شما در مورد روترها (وسیله‌ای که بسته‌های دیتا را برای قسمت‌های متناسب یک شبکه کامپیوتر می‌فرستد) صحبت می‌کنید، درسته؟ شما درباره پروتکل های اینترنت صحبت می‌کنید. این یک نرم‌افزار متن‌باز است، بنابراین شما نمی‌توانید آن را یک شرکت در نظر بگیرید، درسته؟ و من معتقدم اینجاست که مردم دچار اشتباه می‌شوند. آن ها فقط مقدار سرمایه بازار (market cap: ارزش یک شرکت که در بازار بورس معامله می‌شود و با ضرب تعداد تمام سهام در قیمت حاضر آن محاسبه می‌شود) را محاسبه می‌کنند و فقط همین را می‌دانند. اما سیستم بلاک چین و بیت کوین سهام نیست. یک شرکت نیست. این یک نرم‌افزار متن‌باز است.

پیش از این تام لی، کاهش قیمت بیت‌کوین از ابتدای این سال را، به فروش یک جا و ارزان مالیات‌دهندگان قبل از روز مالیات، یعنی 17 آوریل، نسبت داده است. طبق مصاحبه، کِلی با تحلیل تام لی موافق است و می‌گوید: احتمالاً بعد از 17 آوریل می‌فهمیم که می‌توانیم این افزایش را نگه داریم یا خیر.

کِلی همچنین به گزارش تحلیل‌گران بارکلیز اشاره می‌کند که کریپتوکارنسی را به یک ویروس تشبیه می‌کند و بیان می‌کند که یک بیماری عفونی “دیگر هرگز اوج نمی‌گیرد.” کِلی یادآوری می‌کند که لحظه ای پس از انتشار این مقالات منفی، زمانی است که ” می‌خواهد یک ارزش را خریداری کند، چه بیت کوین باشد یا نباشد”

همچنین در روز جمعه، کِلی در مصاحبه دیگری گفته بود که از ارزیابی تیم درپر (سرمایه‌گذار معروف و بانفوذ)، که بیت کوین تا سال 2022 می‌تواند به 250،000 دلار برسد، حمایت می‌کند.

2 نظرات در حال حاضر

  1. عالی قشنگ بود

  2. بسیار عالی حرف نداره واقعا لذت میبرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.