ارز دیجیتال ایوس یا اییاس EOS چیست؟ | ارزپایه
How to Buy Eos - ارز دیجیتال ایوس یا اییاس EOS چیست؟

اییاس EOS.IO  یک پروتکل بلاکچین است که توسط ارز EOS (ای او اس, ایوس, ایاس) ساخته شده است.
ایوس (EOS) یک بستر بلاک چینی است که مانند اتریوم برای توسعه اپلیکیشن‌های غیر متمرکز (dapps) مورد استفاده قرار می‌گیرد.

EOS ایوس یا اییاس چیست؟

نوع: توکن
الگوریتم: ERC20
وبسایت رسمی اییاس: eos.io

شبکه اییاس EOS ترکیبی از توانایی بالای بیت شیرز و گرافن و کاربرد قراردادهای هوشمند اتریوم است.

شرکت اییاس Block.one، توسعه بلاک چین EOS را برعهده دارد. این شرکت املاک سابق، از سال ۲۰۱۴ وارد حوزه بلاک چین شد. مدیریت این شرکت بر عهده براندن بلومر است. توسعه دهنده اصلی EOS دانیل لاریمر، است. او مدیر پروژه‌های بزرگی مثل بیت شیر (Bitshares) و استیم‌ (Steem) هم است.

بسیاری از کاربران حوزه ارزهای دیجیتال گمان می‌کنند که EOS برنامه‌ای روی اتریوم است اما به هیچ عنوان اینگونه نیست. در واقع فقط توکن‌های EOS به طور موقت روی شبکه اتریوم قرار دارند. این شبکه پلتفرم و بلاک چین اختصاصی EOS برای رقابت با اتریوم یا هر شبکه‌ی دیگری دارد.

به گفته خود سایت eos.io ایوس قوی ترین زیرساخت برای برنامه های غیر متمرکز است.

تاریخچه ای او اس یا اییاس

ای او اس توسط Dan Larimer بنیانگذار و خالق Bitshares و همچنین Steem آغاز شده است. Steem و Bitshares دو پلت فرم موفق در ارز های دیجیتال هستند و هنوز هم اجرا می شوند، به این معنی که این بنیانگذار در حال حاضر دو مورد مطالعات موردی را انجام داده است. ای او اس برای اولین بار توسط Dan در Consensus 2017 با راه اندازی ICO اعلام شد.

ویژگی های اییاس EOS

پردازش موازی:

با استفاده از این ویژگی عملیات به صورت موازی انجام می شوند و این عامل موجب می شود که تراکنش ها با سرعت بیشتری توسط این ارز انجام شود.

قوانین ساختار یافته:

برای استفاده از این ارز قوانین رسمی و جدی وجود دارد به این معنا که هر کس بخواهد از ارز دیجیتال EOS استفاده کند باید با آن ها موافق باشد تا بتواند به بلوک های این ارز متصل شود.

سیستم عامل غیر متمرکز:

این ویژگی از این ارز مشابه با سایر ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین است. بنابراین سازمان خاصی از این ارز حمایت نمی کند و به راحتی توسط همه قابل توسعه است البته به شرطی که فرد توسعه دهنده ارز دیجیتال EOS را دارا باشد.

عدم پرداخت کارمزد:

یکی از تفاوت های این ارز با ارز دیجیتال اتریوم این است که برای انجام امور مالی نیاز به پرداخت کارمزد نیست و همین موضوع باعث محبوبیت این ارز می شود.

کاربرد ایوس یا اییاس EOS:

  • با استفاده از سیستم ای او اس می توان هویت اشخاص را به صورت های گوناگون بررسی کرد و به بازیابی حساب های دزدیده شده پرداخت.
  • قابلیت دیگر سیستم اییاس EOS ایجاد فضای ذخیره سازی ابری
  • اجرای اپلیکیشن ها روی سرورها و استفاده از ترافیک EOS
  • هزینه سرورها به وسیله شبکه EOS پرداخت می شوند.
  • ای او اس مشکل تاخیر در عملکرد را برطرف می کند و عملکرد سیستم را افزایش می دهد.

هدف اییاس:

هدف اییاس EOS این است که بستر بلاک چین اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز را به صورت امن و با قابلیت مقیاس‌پذیری برای انجام هزاران تراکنش در ثانیه بسازد، در عین حال بتواند تجربه‌ای خوشایند برای توسعه دهندگان، کارآفرین‌ها و کاربران این سرویس‌ها فراهم کند.در واقع هدف آن‌ها این است که سیستم عامل اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز را تکمیل کنند. این بستر با تمرکز روی وب، در حال فراهم کردن سرویس‌هایی مثل تایید هویت کاربری، فضای ذخیره‌سازی و میزبانی وب است.

سرعت عملکرد EOS:

در اکوسیستم EOS به دلیل سرعت زیاد عملکرد سیستم ای او اس، ساختن هر بلاک و اضافه کردن آن به زنجیره بلاک ها با سرعت بالا انجام می گیرد. تراکنش ها و پیامک ها از طریق این بلاک های زنجیره ای ایجاد شده ارسال می شوند.

کیف پول اییاس EOS

توکن‌های اییاس EOS، فعلا مبتنی بر اتریوم هستند. برای ذخیره توکن‌های EOS، می‌توانید از کیف پول‌های رسمی اتریوم مانند مای‌اترولت (MyEtherWallet) و متامسک (MetaMask) استفاده کنید.

 

خرید و فروش EOS

Binance

Binance Featured 1024x585 - ارز دیجیتال ایوس یا اییاس EOS چیست؟

صرافی چینی بایننس هم روش خوبی برای خرید eos است. به دلیل چینی بودن صرافی احتمال تحریم و بلوکه شدن پول ها بسیار کم است. این سایت برای کاربران ایرانی قابل استفاده است. شما می توایند بیت کوین یا ارزهای دیگر را در این صرافی شارژ کنید و اقدام به خرید ریپل یا ارزهای دیگر نمایید. همانظور که گفتیم این صرافی می تواند به عنوان کیف پول،‌سرمایه شما را ذخیره کند.


ورود به سایت Binance


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.