آموزش استخراج ارز دیجیتالی استورج (Storj) | ارزپایه

در این مقاله آموزشی با نحوه ماین کردن توکن استورج (Storj) آشنا خواهید شد. ارز دیجیتالی استورج از بلاک چین اتریوم برای ثبت کردن فعالیت های شبکه خود استفاده می‌کند. استورج در واقع یک شبکه برای ذخیره سازی اطلاعات است که به صورت ابری (Cloud) و منبع باز و غیر متمرکز در دسترس کاربران قرار گرفته است. با استفاده از استورج شما می توانید اطلاعات خود را به صورت رمزنگاری شده آپلود کنید و تنها کسی که به این اطلاعات دسترسی خواهد داشت، خودتان هستید.

شبکه استورج این قابلیت را به کاربران ارائه می دهد که با در اختیار گذاشتن فضای هارد خود، توکن استورج به دست بیاورند. ما در این پست قصد داریم شما را با طریقه به دست آوردن توکن استورج از این روش آشنا کنیم. البته باید ذکر کنیم که ممکن است با اشتراک گذاری ۱ گیگابایت همان مقداری به دست بیاورید که با اشتراک گذاری ۱ ترابایت از حافظه کامپیوتر خود به دست خواهید آورد. در واقع به همان میزانی که از فضای به اشتراک گذاشته شما، استفاده می شود به شما توکن استورج تعلق می گیرد.

برای این کار شما بایستی در ابتدا فایل ارائه شده توسط تیم توسعه دهنده این شبکه را دانلود کنید. برای این کار شما بایستی به صفحه Github این پروژه مراجعه کرده و نرم افزار آن را دانلود کنید. آدرس این صفحه را می توانید در لینک زیر مشاهده کنید.

📥 دانلود برنامه استورج

بعد از وارد شدن به لینک، شما بایستی نرم افزار متناسب با سیستم عامل خود را دانلود کرده و آن را نصب کنید.

دانلود استورج

در هنگام نصب این برنامه حتما تیک گزینه “Add Windows Firewall Rule” را بزنید. بعد از نصب این برنامه و اجرا کردن آن، مطابق تصویر زیر شما بایستی یک آدرس کیف پول اتر معرفی کنید که توکن های ماین شده استورج به آن منتقل شود.

وارد کردن آدرس اتریوم

در مرحله بعد شما می بایست یک آدرس از فضای هارد خود را در اختیار این شبکه بگذارید. به طور مثال می توانید در یکی از درایوهای خود فولدری را برای این منظور اختصاص دهید.

اختصاص فضایی از هارد درایو

در مرحله بعد شما می بایست میزان فضایی که می خواهید در اختیار شبکه استورج قرار دهید را مشخص کنید. در این مثال ۱۰۰ گیگابایت در اختیار این شبکه قرار داده ایم.

فضای استورج

در مرحله بعد شما می توانید یک پورت برای ارتباط کامپیوتر خود با شبکه استورج انتخاب کنید، البته می توانید انتخاب این پورت را به عهده نرم افزار استورج بگذارید. مطابق تصویر زیر گزینه Reachable را تیک نزنید. البته اگر شما کاربر حرفه ای و آشنا با Port Forwarding هستید، می توانید تنظیمات روتر خود را تغییر دهید و از پورت مورد نظرتان استفاده کنید.

پورت استورج

در آخر شما با صفحه زیر روبرو می شوید. برای اطمینان حاصل کردن از اینکه شما در حال استخراج استورج هستید باید دقت کنید که در ستون پورت بایستی عدد درج شده به صورت سبز رنگ و وضعیت شما ON باشد. همچنین در ستون Bridges نیز باید عبارت Connected نوشته شده باشد. البته ممکن است که ارتباط شما با شبکه در بعضی اوقات با مشکل مواجه شود که خود این نرم افزار برای برقراری ارتباط مجدد به صورت خودکار تلاش می کند.

ستون Shared نشان دهنده فایل ها ذخیره شده در سیستم شما است که هر چقدر مدت زمان بیشتری در سیستم شما باشند، درآمد شما هم بیشتر خواهد بود.

همچنین شما می توانید در ستون Peers تعداد نودهایی در شبکه که به آن ها متصل هستید را مشاهده بکنید.

استورج ماینینگ

اگر در هنگام استخراج استورج با مشکلی مواجه شدید، می توانید به توضیحات ارائه شده توسط تیم آن، به این صفحه مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.