آموزش تنظیم ربات CryptoHopper | ارزپایه
آموزش تنظیم ربات CryptoHopper

آموزش تنظیم ربات CryptoHopper

آموزش تنظیم ربات CryptoHopper

قسمت 1: مواردی که باید در نظر گرفته شود

_________________________________

قبل از شروع می خواهم خاطرنشان کنم که این موضوع به عنوان مشاوره سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود بلکه یک راهنمای اطلاعاتی است که بر اساس تجربه و مشاهدات خودم در مورد استفاده از این ربات حدود 6 ماه طراحی شده است. این نظر و تنها نماینده نظرات شخصی من است.

به جای اینکه فقط تنظیمات دقیقی را برای شما ارائه دهم (ماهی) ، که بی فایده است زیرا بستگی به شرایط فعلی بازار دارد ، من به شما بینش می دهم که چگونه می توانید انتخاب های صحیح انجام دهید (یادگیری ماهیگیری).

با این حال ، در پایان ، من برخی از استراتژی های خاص را با تنظیماتی برای شروع کار به اشتراک می گذارم.

قبل از شروع در سایت پبت نام کنید


ثبت نام در CryptoHopper

آموزش تنظیم ربات CryptoHopper


مطالب مرتبط :

ربات پر سود ترید اتوماتیک cryptohopper

shrimpy ترید خودکار ارز دیجیتال

3commas ربات ترید اتوماتیک

ربات ترید اتوماتیک پر سود و رایگان TradeSanta

1. انتخاب Hopper مناسب

اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که با دقت فکر کنید که از کدام قصری که می خواهید استفاده کنید ، زیرا این تأثیر بر استراتژی مورد نظر شما خواهد بود.

درآمد بیتکوین رایگان

همانطور که مشاهده می کنید تفاوتی بین نسخه ها است . بنابراین این در حال حاضر بر عملکرد ربات شما هنگام انجام TA تأثیر دارد. نکته دیگر تعداد سکه ها و موقعیت هایی است که می توانید داشته باشید. همانطور که مشاهده میکنید تعداد کوین های انتخابی در هر پلن متفاوت است .

پیشنهاد من این است که حداقل با یک Hare و اگر بودجه شما اجازه می دهد یک Kangaroo برای نتایج بهینه و کارآیی بهتر داشته باشید اگرچه در اکثر موارد Bunny به اندازه کافی خوب است.

2. انتخاب صرافی مناسب

صرافی بایننس

من شخصاً فقط Binance را آزمایش کردم و ترجیح شخصی من Binance به دلیل هزینه کم و حجم زیاد است . Bittrex سیگنال های بیشتری دارد اما من با Binance نتایج بهتری داشته ام . من الگوی Kucoin را دوست ندارم زیرا هنوز خطایی در آن وجود دارد ، به عنوان مثال نمودارها برای استفاده از TradingView تنظیم نشده اند ، این به خوبی با تنظیمات من مطابقت ندارد.

من هزینه های Binance را دوست دارم وقتی مبلغی از BNB را برای پرداخت هزینه تراکنش اختصاص می دهید (این گزینه را در Binance فعال کنید و مقداری BNB را که با آنها تجارت نمی کنید ، وارد حساب خود کنید). هزینه های پایین باعث می شود حتی با سودهای اندک سودآوری داشته باشید و همچنین حجم بالا تضمین می کند که فروش شما به سرعت انجام شود.

پس گزینه ی Using BNB to pay for fees را فعال کنید و مقداری BNB در حساب Binance خود داشته باشید .

3. انتخاب ارز پایه مناسب

من فقط با جفت های USDT و BTC معامله کردم ، بنابراین درمورد تجارت در برابر BNB یا ETH یا هر ترکیب دیگری اظهار نظری نمی کنم . من به BTC اعتقاد دارم اگر نه ، در وهله اول در کریپتو نیستم. بنابراین برای من ، هدف بلند مدت این است که BTC بیشتری کسب کنید تا ارزش USD بیشتر بشود . اگر BTC افزایش یابد ارزش USD دنبال خواهد شد.

این دیدگاه وجود دارد که جفت کردن USDT برای مبتدیان بهتر است زیرا از این طریق از بی ثباتی BTC به عنوان ارز پایه جلوگیری می کنند.

با این حال ، می توانید در هنگام رعایت استراتژی خود ، ربات زنده را به تقلید از خرید و فروش خاموش کنید و بنابراین در حین استفاده از تنظیمات حتی اگر از BTC به عنوان ارز پایه استفاده می کنید ، از خطرات جلوگیری کنید. البته ، همه به ترجیح شخصی شما می رسد. از آنجا که این در مورد تجربه من است ، در مورد جفت کردن BTC بحث خواهم کرد.
اموزش ربات CryptoHopper

در روند نزولی حرکت به USDT ممکن است یک راه حل موقتی خوب باشد اما در طی حرکت صعودی  ، BTC به عنوان ارز پایه بهتر است زیرا می توانید از جفت سکه های بیشتری سود ببرید و میزان BTC خود را افزایش دهید. در روند صعودی ، شما به طور موقت با موقعیت های قرمز گیر می شوید زیرا BTC ارزش بیشتری پیدا کرده و مردم تمایل دارند از alts به BTC حرکت کنند.

4- انتخاب روش مناسب

TA به معنای Technical Analysis می باشد

بله ، خیلی ساده است! اگر با آنالیز فنی آشنا نیستید ، باید به آن شیرجه بزنید و اصول را یاد بگیرید یا از آن دوری کنید. فکر کردن با پشت پرده برای انتخاب یک استراتژی خوب TA کافی نیست. همچنین استراتژی های کار در گذشته تضمین نمی شود که در آینده کار کنید! بنابراین کار با TA مستلزم آن است که بسته به شرایط بازار استراتژی های خود را تنظیم کنید.

کدام سیگنال؟

هشدار! مراقب باشید با سیگنال های رایگان آنها می توانند سیگنال های پامپ و دامپ باشند 


Signal مورد علاقه من سیگنال های (MiningHamster ($6/monthو (Cryptogrower ($5/month می باشد .

به نظر می رسد سیگنال های MiningHamster با استفاده از حجم و volume کوین ها سیگنال میدهد. این سیگنال ها معمولاً کوتاه مدت هستند. به نظر می رسد Cryptogrower از TA بیشتر استفاده میکند و به عبارتی کمی کندتر است. به عبارتی سیگنال های آنها معمولاً زمان کمی بیشتری برای سودآوری می گیرند.

Crypto Quality Signals نیز خوب است این سرویس رایگان است که توسط José Carlos Silva عضو بسیار فعال جامعه است و همیشه آماده کمک به تازه واردان این سیستم عامل است. وی همچنین به زودی یک نسخه پرمیوم راه اندازی میکند. به آن توجه کنید.

آنچه را پرداخت می کنید دریافت می کنید . سیگنالهای پولی من همیشه از سیگنالهای رایگان از کیفیت بهتری برخوردار بوده اند . البته ، لحظه هایی وجود دارد که حتی سیگنال های پرداخت شده نیز با شکست مواجه می شوند ، همه سیگنال ها به طلا تبدیل نمی شوند. همچنین ، افت ناگهانی یا صعود در ارزش BTC می تواند معاملات شما را به کلی تخریب کند . این چیزی است که می توانیم هنگام تنظیم محرک ها به آن بپردازیم ، اما در قسمت 2 اطلاعات بیشتری در مورد آن وجود دارد.

من شخصاً از هر دو سیگنال و TA استفاده می کنم.

اما بگذارید یک هشدار به شما در اینجا بدهم: “از استفاده از سیگنالها در بازار رو به پایین به هر قیمتی خودداری کنید!”

5- انتخاب استراتژی مناسب

 

بیتکوین آنلاین

این تا حد زیادی به شخصیت شما و شرایط بازار بستگی دارد . با توجه به بازده در طی سالها ، احتمالاً بهترین استراتژی بلند مدت است. کمتر استرس زا ، منافع بلند مدت و شما می توانید ربات خود را برای انجام درست آن پیکربندی کنید.

شما می توانید ربات خود را تنظیم کنید تا این کار را انجام دهد ، با این وجود آیا واقعاً اگر میخواهید بلند مدت سرمایه گذاری کنید به این ربات نیاز دارید ؟ شما فقط می توانید این کار را بصورت دستی انجام دهید زیرا دائماً معامله نمی کنید. خوب ، اینگونه است که من آن را می بینم. فکر نمی کنم اگر تنها کاری که قصد انجام آن را دارید 5 یا 6 معامله در هر 2 تا 3 ماه باشد ، نیازی به ۹۹ دلار هزینه باشد.

Cryptohopper برای نوسان گیری و کوتاه مدت استفاده می شود . Cryptohopper بازار را اسکن کرده و  فرصت مناسب ورود را پیدا کرده و شروع به نوسان گیری می کند و این کار را هر روز انجام میدهد. در مقایسه با بورس اوراق بهادار ، تمایل به حرکت تهاجمی تر دارد و آن را برای تجارت کوتاه مدت ایده آل می کند.

قسمت 2: تنظیم کلی

من شخصاً ترجیح می دهم مدت طولانی روی مواضع نمانم و سریع بفروشم. هنگامی که برخورد شما با سیگنال ها مشکل زیادی ندارد زیرا تمایل دارند به سرعت نسبتاً سریع سبز شوند.

بنابراین با رسانه ی ارزپایه همراه باشید تا گام به گام ربات خود را تنظیم کنید .

1. سیگنال ها

همانطور که قبلاً گفته شد این دو: سیگنال MiningHamster و Cryptogrower سیگنال های مورد علاقه من بودند. باید بگویم که Crypto Quality Signals “ از زمانی که شروع به استفاده از آنها کردم ، کار بهتری انجام دادند ، بنابراین ممکن است در آینده برخی از این سیگنال ها را رها کنم. در واقع Mininghamster اخیراً برای Binance بسیار ساکت بوده است. از همان زمان Crypto Quality Signals “ تبدیل به FAVORITE من شده است ، به طوری که من تصمیم گرفتم که به دنبال سیگنال های برتر آنها نیز بروم.

بیتکوین رایگان

“Crypto Quality Signals Premium “ راه اندازی شده است که می توانید آن را در پایین صفحه سیگنالرها پیدا کنید ، زیرا این نسخه نسبتاً جدید است اما هنوز هیچ سابقه عملکردی ندارد اما می توانید برای دریافت ایده به سرویس رایگان مراجعه کنید.

دریافت بیتکوین

 

“Crypto Quality Signals Premium “

همانطور که مشاهده می کنید هر نشانگر دارای تنظیمات “Configure” خاص خود است.

سایت معتبر بیتکوین

 

می توانید از سفارش بازار “Market order”  استفاده کنید زیرا این امر اجازه می دهد تا سیگنال بلافاصله با قیمت فعلی بازار خریداری شود. اما همیشه در مورد سفارشات بازار ریسک وجود دارد ، زیرا شما هرگز در مورد قیمتی که می پردازید مطمئن نیستید. اگر نمی خواهید “Market order” را استفاده کنید و از ریسک سفارشات بازار جلوگیری کنید ، می توانید مثلاً  پیشنهاد بالاتر از درصد “Percentage higher bid” را برای درصد کمی مانند 0.5٪ تعیین کنید . این اطمینان حاصل می کند که حد مجاز شما اجرا می شود. اگر قیمت بازار پایین تر است باز هم قیمت بازار را می پردازید اما اگر قیمت آن بالا رفته است بیایید مثلاً 0.4٪ بگوییم باز هم سفارش شما را اجرا می کند و اگر بازار فوق العاده سریع (پامپ و دامپ) بالا  رود ، شما گیر خرید بالای پامپ برخلاف سفارش بازار نخواهید بود.

آخرین تنظیمات من تنظیم  سود درصد Percentage profit” برای سیگنال ها به طور مستقیم در قسمت پیکربندی سیگنال ها است تا بتوانم یک استراتژی TA را اجرا کنم و یک “Percentage profit” پایین برای خرید TA و یک سیگنال بالا داشته باشم. اما بعداً در مورد این موضوع بیشتر صحبت می کنیم .

همچنین بخاطر داشته باشید اگر “Percentage profit” را در اینجا تنظیم کنید ، تنظیمات baseconfig شما را بازنویسی می کند.

در حال حاضر تعداد زیادی از کسانی که سیگنال می دهند سیگنال های فروش را ارائه نمی دهند. در حال حاضر من می دانم که Crypto Quality Signals این را ارائه می دهند. این خوب است ، اما توجه داشته باشید که سیگنال ها از سیگنال دهنده انتخابی نیستند. بنابراین اگر سیگنال دهنده شما ETH را بخرید و TA شما همان کار را انجام داده است ، اما در زمان دیگری هر دو در صورت ضرر فروخته می شوند. بنابراین توصیه می کنم فقط اگر از سیگنال استفاده می کنید اما بدون TA و اگر از 1 موقعیت برای هر سکه استفاده کنید ، از این ویژگی استفاده کنید.

در حال حاضر این ویژگی “سیگنال فروش” غیرفعال شده است زیرا به اندازه کافی خاص نبوده

 اجازه دهید تمام سکه ها “Allow all coins” تضمین کند که شما در همه سیگنال ها قرار دارید. اگر سفارشات سیگنال خود را کوچک نگه دارید ، ریسک شما در بسیاری از سکه ها کاهش می یابد و باعث کاهش موثر آن می شوند.

در اینجا یک مسئله مشترک و چگونگی جلوگیری از آن وجود دارد .


نکاتی در مورد Cryptohopper که باید اجتناب کنید

سفارشات شما وارد شده است ، اما آنها خریداری نمی شوند.

چندین راه حل ممکن برای مشکل شما وجود دارد. من آنها را یک به یک در زیر لیست می کنم.

1: از تنظیم بازار در پیکربندی سیگنال استفاده کنید . این به hopper شما می گوید که سعی کند آخرین قیمت تیکت را خریداری کند. این تقریباً همیشه باید منجر به خرید شود ، اما می تواند منجر به سیگنال خرید کمتری شود.

2: در پیکربندی سیگنال از درصد پیشنهاد بالاتر استفاده کنید. با استفاده از این ، شما پیشنهاد کمی بالاتر از قیمت بازار می دهید. به همین دلیل احتمالاً سفارش شما پر خواهد شد ، اما باعث می شود سیگنال هایی که دریافت می کنید کمی سود کمتری داشته باشند.

3: نرخ صدای کاربران ‘’user ticker rate’’  خود را تنظیم کنید تا در صورت پایین تر بودن از آخرین تیک استفاده کرده یا از آخرین تیک استفاده کنید. این می تواند شانس Hopper برای سفارش خرید را بهبود بخشد ، اما ممکن است به موقعیت کمی بدتر منجر شود.

همانطور که می بینید تمام این گزینه ها سودآوری بالقوه خود را پایین می آورند ، اما اگر از هیچ یک از آنها استفاده نکنید ، احتمالاً در بازار فعلی معاملات زیادی نخواهید کرد.


2. Config Pool

من در حال حاضر در حال آزمایش با Config Pool هستم اما در ترید خود از آن استفاده نمی کنم. دلیل اصلی در اینجا این است که خاص بودن سکه است و باعث می شود مدیریت ربات شما سخت تر شود .

مزیت استفاده از Config Pool وجود دارد ، هر چند که این امکان را به شما می دهد تا استراتژی خود را برای هر سکه خاص به حداکثر رساندن بازده خود تغییر دهید.

همچنین می توانید با رفتن به اکانت های دیگر کاربران ، تنظیمات افراد دیگر را برای یک سکه بسازید . اما توجه داشته باشید که بعضی اوقات این استراتژی ها بلند مدت یا خاص برای یک دوره زمانی خاص هستند بنابراین ممکن است در اینده سود ندهند .

3. Base config

همانطور که قبل از استفاده از Binance گفته شد و ” ارز پایه” خود را روی BTC تنظیم کردم .

درامد با بیت

3.1 سکه های مناسب را انتخاب کنید

من در اینجا می خواهم نکاتی را برای شما بیان کنم که من در جای دیگر ندیده ام.

این صفحه توضیح می دهد که چگونه می توانید سکه های دارای نوسان بالا را انتخاب کنید که دارای شاخص های خرید قوی هستند. در حالت ایده آل ، شما به طور خودکار سکه های خود را با سکه هایی که دارای بهترین رفتار خرید “buy” یا خرید قوی “strong buy”  هستند ، جمع می کنید.

اکنون این یک روند خسته کننده است اما ارزپایه راهی برای خودکار سازی این و ادغام آن در Cryptohopper پیدا کرده است.

ارزپایه این همراه خوب عالی Crypto Hopper را از این رو نام "CH Companion" تولید کرد. این افزونه Chrome و Firefox است که به شما کمک می کند تا سکه هاپر خود را انتخاب کنید . شما میتوانید از اینجا دانلود کنید .

CH Companion به شما اجازه دهید:

ارزپایه

 • انتخاب خود را ترجیح ” تبادل ” Exchange
 • تنظیم “ارز پایه” Base Currency خود
 • ” محدود ” Limit سکه های خود را به حد از ربات خود را و یا محدود کردن خود را
 • ” لیست سفید ” Whitelist سکه های خاصی که واقعاً می خواهید در آن گنجانده شود
 • “لیست سیاه” Blacklist سکه هایی که شما نمی خواهید شامل شوند
 • تنظیم ” حداقل٪ نوسانات” Min % volatility
 • تنظیم “حداکثر٪ تغییر” Max % change
 • و انتخاب یک ” فیلتر رتبه ” Rating filter

نکته مهم: CH-companion یک افزونه مرورگر است که به صفحه پیکربندی Cryptohopper شما دسترسی مستقیم دارد. براساس تحقیقات خودم در مورد کدی که برای بازرسی در Github موجود است ، این برنامه حاوی هیچ کد مخرب نیست اما باید از خطر احتمالی اجرای برنامه های افزودنی آگاه باشید

برای اجرای CH-companion ، کافی است صفحه پیکربندی خود را برای Hopper خود باز کنید و بر روی نماد کانگورو در مرورگر خود کلیک کنید ، این CH-companion و می توانید وارد تنظیمات خود شوید.

حداکثر حد خود را برای Hopper کنگورو که 75 است ، تعیین می کنم ، امتیاز نوسانگر و لیست سکه ها را که دوست ندارم ، انتخاب می کنم و 15 سکه برتر را به عنوان لیست سفید اضافه می کنم. با استفاده از گزینه های دیگر می توانید تنظیم دقیق تری داشته باشید.

آموزش تنظیم ربات CryptoHopper

3.2 استراتژی

بسته به انتخابی که قبلاً انجام داده اید ، این گزینه را تنظیم می کنید: “No strategy, manual/external signals only  یا تنظیمات “Multiple TA factors

بیتکوین

 • اگر قصد انجام معاملات TA را ندارید ، فقط“No strategy, manual/external signals only” را انتخاب کنید
 • اگر قصد استفاده از TA را دارید ، “Multiple TA factors” را انتخاب کنید زیرا بیشترین انعطاف پذیری را به شما می دهد.

من از دومی استفاده می کنم از آزمایش من معتقدم که ترکیب RSI یا Stochastic RSI با Bollinger Bands بهترین ترکیب را ارائه می دهد. Stochastic RSI تمایل به خرید بیشتری نسبت به RSI دارد و ترکیب هر دو با Bollinger Bands ، میزان خرید را تا حدودی کاهش می دهد.

نکته دیگری که من متوجه شده ام این است که وقتی از RSI Stochastic استفاده می کنید ، این مقدار لزوماً با Stochastic RSI از TradingView مطابقت ندارد . این با پشتیبانی تأیید شده است. بنابراین برای ساخت استراتژی خود از TradingView استفاده کنید.

یادآوری این نکته حائز اهمیت است که Stoch RSI یک شاخص است که باعث می شود دو قدم از قیمت فاصله داشته باشد. RSI یک قدم از قیمت فاصله دارد و بنابراین یک محاسبه تصادفی از RSI دو قدم فاصله دارد. این مهم است زیرا مانند هر شاخصی که چند قدم از قیمت فاصله دارد ، Stoch RSI می تواند از حرکت قیمت واقعی خبر داشته باشید. گفته می شود ، به عنوان یک نشانگر محدود ، عملکرد اصلی Stoch RSI شناسایی کراس اوور و همچنین شرایط فروش بیش از حد و سبقت است. (منبع: TradingView)

Stoch RSI خریدهای بیشتری را نشان می دهد و می تواند فرصتهایی را برای خرید از جایی بدست آورد که RSI با شکست روبرو شود اما در کل اگر می خواهید RSI امن بازی کنید ، راهی برای این کار خواهد بود.

بنابراین در طی یک فصل خوب برای Altcoin ، که دوره ای است که BTC به سختی در هر جهت حرکت می کند اما عمدتاً به صورت خلاف آن حرکت می کند ، ممکن است فقط با تنظیمات RSI یا فقط Bollinger Bandsو بدون ترکیبی از هر دو خرید کنید تا خرید بیشتری کسب کنید.

“با این حال بسیار مراقب باشید ، هنگامی که BTC به طور قابل توجهی حرکت می کند موقعیت های alt شما قرمز می شوند”

ا  زیرا BTC در هر جهت حرکت می کند بر مواضع alt شما تأثیر منفی می گذارد. به نظر نمی رسد که این منطقی باشد ، اما در مواقعی که BTC بالا می رود ، مردم به دلیل FOMO (ترس از از دست رفتن) سکه های آلترن را خریداری می کنند تا BTC بخرند ، وقتی BTC مردم را به وحشت می اندازد و سکه های alt خود را نیز می فروشد.

نکته ای که باید بدانید این است که stochRSI با مواردی که در Tradeview مشاهده می کنید متفاوت است زیرا مستقیماً از بورس یا از کتابخانه نرم افزاری استفاده می شود Cryptohopper با استفاده از هر آنچه که هست یکسان نیست. بنابراین تحقیقات خود را بر اساس نمودار بورس پایه گذاری کنید.

ما باید سازوکاری ایجاد کنیم تا بتوانیم این رفتار BTC را جلب کنیم اما در مورد محرکهای مختلف درباره این موضوع بیشتر خواهیم صحبت کرد.

آموزش تنظیم ربات CryptoHopper

3.3 تعداد اهداف برای خرید  Number of targets to buy”

من درصورتی که شرایط بازار بهینه نباشد این شماره را حداکثر 5 یا حتی کمتر “max 5 or even less” تنظیم کرده ام . دلیل این امر این است که شما تنها از طریق تحلیل TA خود بهترین سکه ها را می خواهید . اگر این مقدار زیاد را تنظیم کنید ، تمام خریدهای احتمالی در نهایت خریداری می شوند. ما فقط بهترین ها را می خواهیم.

3.4 فروش بر اساس استراتژی   “Sell based on strategy”

این یک تنظیم دشوار است. فروش مبتنی بر استراتژی Sell based on strategy” فقط در صورتی می فروشد که مثلاً مقدار RSI که تعریف کردید نشان می دهد بیش از حد خریداری شده است . در بیشتر شرایط ، این بهترین لحظه برای فروش برای بازه زمانی انتخابی شما خواهد بود. من فقط در صورت تجربه کافی با این ربات ، پیشنهاد می کنم از این مسئله استفاده کنید.

نکته دیگر این است که شرایط بیش از حد خریداری شده می تواند بیش از حد انتظار طول بکشد و غیر معمول نیست که یک شاخص تصادفی یا RSI را در کنار هم بالای 80 مشاهده کنید (هنگامی که در واقع نشان دهنده فروش است).

همانطور که می بینید که آیا ما بر اساس استراتژی RSI فروخته ایم ، ادامه روند افزایش قیمت را در طول یک هفته از دست خواهیم داد.

اگر سود درصدی را تعیین کنید ، استراتژی RSI را بازنویسی می کند ، به عبارت دیگر ، قبل از رسیدن استراتژی به وضعیت فروش ، باعث فروش می شود.

اگر قابلیت trailing-stop را فعال کنید ، من نیز متوجه شده ام که “Sell based on strategy” را ضبط می کند . علاوه بر این ، می توانید فقط با سود سود خود را بفروشید Only sell with profit” را فعال کنید که از فروش متوقف جلوگیری کند تا از فروش با ضرر جلوگیری کنید ، اما بعداً بیشتر در این مورد استفاده خواهید کرد.

اگر هر دو ” Strategy ، ” Profit ” و ” Trailing Stop ” را فعال کنید ولی ” Trailing Stop ” در تصویر قابل مشاهده نیست ، اما می بینید که ” Strategy ” می تواند با قیمت نامطلوبی بفروشد. بنابراین نتیجه گیری ” Strategy ” خوب یا بد نیست زیرا ما قیمت سکه در آینده را نمی دانیم.

به نظر من اگر تازه شروع به کار با بات کرده باشید ، این تنظیم را غیرفعال می کنم.

آموزش تنظیم ربات CryptoHopper

3.5 تنظیمات پیشرفته  Advanced settings”

Advanced multiple TA settings ” را فعال کرده ام. همیشه تنظیمات خود را ساده نگه دارید . تنظیمات پیش فرض برای ” RSI ” و ” Stoch RSI ” بسیار مناسب هستند. نمایش این امر به صورت بصری ساده تر است.

همانطور که می بینید ما در اینجا از یک نمودار 30 دقیقه ای استفاده می کنیم ، مقدار RSI پایین تر باعث می شود خرید بیشتری انجام شود (بیضوی سبز) (و می فروشد (بیضی قرمز)) زیرا سطح oversold و overbought سریعتر از زمان رسیدن به تنظیم بالاتر 14 است. (پیشفرض). اما توجه داشته باشید که این خریدها ممکن است حداقل٪ لازم برای معامله حتی در تجارت شما را نداشته باشد. بنابراین همیشه ایده خوبی نیست که در صورت عدم فروش به سود ، تعداد زیادی خرید داشته باشید. بنابراین مقدار RSI را خیلی پایین تنظیم نکنید ، ابتدا آن را روی نمودار بررسی کنید یا پشتیبان گیری انجام دهید.

تنظیم ” آستانه Oversold ” Stoch RSI “پایین تر از 20 ، سکه هایی را انتخاب می کنید که بیشتر پراکنده هستند ، اما خریدهای کمتری می کند اما احتمالاً سود بیشتری دارند و احتمالاً بیشتر به رنگ قرمز می روند (ضمانتی نیست).

در صورت استفاده از ” استراتژی” برای تحریک فروش ، آستانه بالاتر ” Stoch RSI Overbought ” زمان فروش را به تاخیر می اندازد تا زمانیکه سکه وارد شرایط گران قیمت بالاتر شود.

اگرچه انتخاب شاخص های زیادی برای خرید دقیق تر و یا فروش بیشتر وسوسه انگیز است ، اما این شاخص ها معمولاً همزمان انجام نمی شوند که باعث می شود بسیاری از معاملات را از دست بدهید . خوب خواهد بود اگر ربات بعد از یک سری از نشانگرها که در یک دنباله کوتاه مدت ایجاد شده اند بتوانند خریدی را انجام دهند اما در حال حاضر این اجازه را نمی دهد.

آموزش تنظیم ربات CryptoHopper

بنابراین ترکیبات خیلی پیچیده ای را انجام ندهید زیرا در صورت انجام خرید یا فروش واحدی نخواهید داشت.

3.6 درصد سود

استراتژی من این است که گردش مالی زیادی داشته باشم ، به عبارت دیگر سود من را پایین نگه می دارم و سریع می فروشم.  من از ” Trailing stop ” برای جلب برخی از برندگان استفاده می کنم اما بعداً در مورد این گزینه اطلاعات بیشتری کسب می کنم.

” سود من” نیز به بازار وابسته است. هر چند وقت یکبار وضعیت بازار را بررسی می کنم و این درصد را تنظیم می کنم. با وجود ظهور محرکها ، شما می توانید این کار را به صورت خودکار انجام دهید ، اما وقتی به Triggers برویم ، به این مسئله می پردازم .

اگر بازار برای سکه های ALT رو به پایین است ، من درصد را عمداً پایین می آورم ، حتی حدود 1.2٪. اگر بازار مناسب برای سکه های ALT باشد ، آن را تا 3٪ یا بیشتر منتقل می کنم.

بعضی اوقات من از یک استراتژی متفاوت استفاده می کنم و ” Percentage profit را 50٪ تعیین می کنم و امکان trailing stop را فعال می کنم این تضمین می کند که من فقط از trailing stop استفاده می کنم اما در صورت رسیدن به 50٪ سفارش فروش صادر می شود. اگر “Trailing stop only” را تنظیم کنید ، فقط از trailing stop استفاده می کنید ، اما کاملاً ” Percentage profit ” را رونویسی می کند . مطمئناً می توانید آن را در 5٪ یا 20٪ هر آنچه را که می خواهید حد بالایی خود قرار دهید و تنظیم کنید.

نوع نرم افزار:

استفاده از هک 50٪ به شما امکان می دهد هنوز درصدی متفاوت از سود را برای هر سکه تعیین کنید که امکان ندارد هنگام فعال کردن "Trailing stop only" در حالی که هنوز همان مزایا را دارید.

بیتکوین رایگان

 

به عنوان مثال اگر روی اطلاعات در کنار یک سکه ذکر شده کلیک کنید می توانید “Percentage profit”را برای یک سکه تعیین کنید

ربات ترید اتوماتیک بیتکوین

3.7 Ticker rate (من آن را همانطور که هست ترک می کنم)

به عنوان مثال ، در مواردی که سیگنالهای بالاتر را مشاهده نمی کنید ، به عنوان مثال با سیگنالهای خود مشکلی در خرید دارید.

3.8 cooldown را فعال کنید

این ویژگی به شما امکان می دهد در یک زمان ” cooldown ” بسازید . بعضی مواقع معیارهای خرید شما باعث می شوند تعداد خریدهای زیاد در مدت زمان کوتاه انجام شود ، که همیشه خوب نیست ، زیرا این امر می تواند به دلیل برخی اخبار و یا پامپ ها باشد .

من شخصاً از این ویژگی استفاده نمی کنم مگر اینکه بخواهم بات کم شود ، در این حالت آن را به صورت دستی تنظیم می کنم.

3.9 فقط 1 سفارش خرید باز برای هر سکه

Only 1 open buy order per coin

اگر بیش از 1 نشانگر را اجرا می کنید و همچنین یک استراتژی را خریداری می کنید که برای یک سکه خاص اقدام به خرید می کند ، در نتیجه تعداد زیادی سفارش خرید برای همان سکه را در اختیار دارید. اگر سکه خوب عمل کند ، این می تواند یک چیز مثبت باشد اما در صورت وقوع سکه قرمز ، سفارشات شما را نیز روی سکه های کمتر متمرکز می کند و باعث افزایش خطر ضرر می شود. بنابراین اگر می خواهید فقط 1 سفارش خرید در هر سکه این ویژگی را فعال کنید.

من شخصاً فقط در هنگام استفاده از سیگنال از آن استفاده می کنم تا از خرید چند سکه در همان زمان جلوگیری کنم.

3.10 درصد کمتر از پیشنهاد / درصد بالاتر سؤال کنید

Percentage lower bid/Percentage higher ask

اگر می خواهید معامله بهتری را انجام دهید ، می توانید این ویژگی را تنظیم کنید. این می تواند ورود و خروج بهتری به شما بدهد

من از آن استفاده کرده ام و کار درستی است بنابراین می توانم آن را توصیه کنم ، اما در حال حاضر من از آن استفاده نمی کنم زیرا می خواهم دستورات من هر چه سریعتر اجرا شود.

آموزش تنظیم ربات CryptoHopper

3.11 (Arbitrage (Kangaroo

من در مدت 6 ماه یک مرتبه موفق ” Arbitrage ” نداشته ام ، بنابراین آن را خاموش می کنم زیرا بی ضرر باعث می شود ربات به پایین بیفتد. در صورت اختلاف جایزه مهم ، Arbitrage فقط به معنای تجارت بین جفت ها است. به عنوان مثال معاملات EOS / ETH با 19 دلار و معامله EOS / BTC با 19.5 دلار ، ربات می تواند از طریق جفت EOS / ETH با 19 دلار بخرد و از طریق EOS / BTC با 19.5 دلار بفروشد و از این تفاوت استفاده کند. ممکن است در Bittrex با این ویژگی خوشبخت باشید.

3.12 توقف ضرر  Stop-loss

از نظر تئوری این ویژگی خوب است زیرا می تواند ضررهای شما را به حداقل برساند. در اصل این کار وقتی متوقف می شود که قیمت سیگنال شما به جای بالا می رود. بنابراین از دیدگاه ریسک / پاداش فکر می کنید این یک ایده عالی خواهد بود.

اما اگر یک ربات تنظیم کنید که سیگنال های زیادی را خریداری می کند و به دلیل افزایش یا کاهش BTC ناگهان تغییر می کند ، تقریباً تمام سکه های شما قرمز می شوند و پس از هر خرید جدید ، Stop-Loss می شود. بعضی اوقات سیگنال ها ساعت ها قبل از سبز شدن قرمز می شوند و این نیز قبل از سودآوری متوقف می شود.

بنابراین اگر از این ویژگی استفاده می کنید به اندازه کافی پایین باشد ، غیر معمولی نیست که سیگنال ها 5٪ یا بیشتر رها کنند و هنوز سودآور می شوند.

بنابراین ما نباید خطر خود را مدیریت کنیم؟ البته ما انجام می دهیم اما راهی که من آن را تنظیم کردم این است که مقادیر کمی از سکه های مختلف را برای گسترش ریسک خریداری می کنم. اگر یک سکه 10٪ کاهش یابد ، به سختی روی بقیه نقاط بات یا سودآوری آن تأثیر نخواهد گذاشت. و هنگامی که تغییرات جدی در بازار رخ می دهد ، من همیشه قدم بر می دارم تا به صورت دستی کارها را انجام دهم و مداخله کنم.

آموزش تنظیم ربات CryptoHopper

3.13 ردپای متوقف کردن و از بین رفتن بازو در 

این ویژگی به تنهایی باعث می شود این ربات ارزشمند باشد.

در واقع این یک stop-loss است اما یک stop-loss هوشمند که باعث می شود وقتی سود خاصی حاصل شود و قیمت فعلی را پشت سر بگذارید .

به عنوان مثال اگر شما trailing stop loss  کننده 2٪ داشته باشید که وقتی قیمت به  می رسد ، شروع می شود به این معنی است که اگر قیمت تا  حرکت کند ، stop-loss شما نیز دنبال خواهد شد و افت  از سود  فعلی خواهد بود. .

arm trailing stop-loss ” در واقع درصدی است که شما می خواهید آن را تحریک کنید. در صورت عبور از آن آستانه ، این ضربات stop-loss نسبی وارد می شود.

من در تمام مدت از این استفاده می کنم. من یک “trailing-stop” را در حدود  در بازار آرام حدود  تا  در شرایط بازار مناسب تنظیم کردم. stop-loss بسته به شرایط بازار دوباره از 0.3٪ به 2٪ منتقل می شود. برای یافتن آنچه در حال حاضر بهترین عملکرد را دارد باید با این تنظیمات آزمایش کنید.

بیشتر مواقع در  مسلح است و  متوقف می شود .

3.14 تنظیم مجدد توقف ضرر پس از سفارش های ناموفق

Reset stop-loss after failed orders

این بسیار مفید است زیرا اگر به طریقی ” trailing stop-loss ” شود ، ماشه را از سکه شما خارج می کند ، بنابراین به بازده معمولی باز می گردید تا اینکه دوباره آستانه شروع شود.

3.15 فقط با سود بفروشید  Only sell with profit”

این چیزی است که شما همیشه باید روشن کنید. من نمی توانم به این فکر کنم که چرا شما این کار را نمی کنید تا صداقت داشته باشید مگر اینکه اصلاً سکه های قرمز نداشته باشید. این ویژگی مانع از فروش ” trailing stop-loss ” می شود.

3.16 خرید و فروش دنباله دار

“Trailing stop-buy”

در اصل برعکس یک ” trailing stop-loss ” است. در صورت رسیدن درصد مشخصی از حرکت رو به پایین ، قیمت به سمت پایین خواهد افتاد و باعث می شود که خرید در آن نقطه انجام شود.

Backtesting من نتوانستم نتیجه فعال سازی این ویژگی را به طور قابل توجهی بهبود بخشم. من آزمایش واقعی و کافی را برای اظهارنظر در مورد آن انجام نداده ام اما احتمالاً برای نتایج مطلوب باید در ترکیب با “میانگین هزینه های دلار” استفاده شود.

آموزش تنظیم ربات CryptoHopper

3.17 دارایی های خود را در صورت داشتن هدف جدید یکسان نگه دارید

اگر این کار را فعال کنید و سکه شما 1.9٪ باشد و شما سود 1.8٪ تعیین کرده باشید ، اما خرید جدیدی برای این سکه به فروش می رسد ، فروخته نمی شود زیرا انتظار می رود که قیمت بیشتر شود.

من این را فعال کرده ام.

3.18 فقط در صورت وجود جفت های مثبت خریداری کنید

فقط درصورتی که سکه ها در 24 ساعت تغییر مثبت نشان داده اند ، خریداری کنید.

من این یکی را نیز فعال می کنم

3.19 موقعیت های بستن خودکار در طول زمان

من حدس می زنم که کاملاً واضح است در حالی که این اتفاق می افتد ، مواضعی را باز می کند که مدت طولانی باز بوده است. اگر فکر کنم ایده خوبی باشد ، من شخصاً از این موارد استفاده نمی کنم ، زیرا من به صورت دستی و نزدیک آنها را کنترل می کنم.

.وقتی می بینم که سیگنال های خرید را از دست داده ام ، موقعیت های قدیمی قدیمی را باز می کنم که سودآور نیستند ، اگر نه ، فقط آن را ترک می کنم.

من از این ویژگی استفاده نمی کنم اگر بیایید بگوییم بدون تعقیب نظارت بر حساب ، در مرخصی بوده ام ، از آن استفاده می کردم .

آموزش تنظیم ربات CryptoHopper

متوسط ​​هزینه 3.20 دلاری (DCA)

بیایید بگوییم که شما 1 سکه X را با 90 دلار خریداری می کنید و قیمت بیت کوین به 45 دلار کاهش می یابد ، 50٪ ضرر دارید . به طور متوسط ​​هزینه دلار اکنون 3 برابر این سکه X را با 45 دلار آغاز و خریداری می کند .

بنابراین اکنون 45×3 دلار + 90 دلار اولیه خود خرج کرده اید و در نهایت با 4 سکه تمام می شوید . این بدان معناست که متوسط ​​هزینه شما برای هر سکه اکنون (45×3 + 90 $) / 4 یا 56.25 دلار است که شما ضرر می کنید اکنون 56.25 دلار است – 45 دلار = 11.25 دلار برای هر سکه به جای 45 دلار برای هر سکه .

این بدان معناست که اگر بازار تا 56.11 دلار افزایش یابد ، شما شکست خواهید خورد – حتی بدون نیاز به عرق کردن آن نیز تا 90 دلار .

من شخصاً دوست دارم وقتی فکر می کنم معقول باشد ، هزینه دلار خودم را به طور متوسط ​​دستی انجام دهم.

شما می توانید این کار را مستقیماً از داشبورد Bulk Action انجام دهید. به این ترتیب شما کنترل بیشتری بر آن دارید.

همانطور که می بینید می توانید کارهای دیگری را در اینجا انجام دهید به غیر از ” Create DCA orders مانند قرار دادن مواضع “On hold”  .

می توانید سفارشات را هنگامی ادغام کنید که دو موقعیت یکسان داشته باشید می توانید هر دو گزینه را انتخاب کرده و ” Merge positions ” را بزنید. با این کار 1 موقعیت ایجاد می شود و براساس قیمت و اندازه دو موقعیت شما قیمت را دوباره محاسبه می کند.

نقطه مقابل “Split positions” است. اگر می خواهید مثلاً یک سیگنال خریداری شده در هدف 1 را بخرید و بقیه را برای هدف 2 سوار کنید ، می تواند مفید باشد .

همچنین می توانید همه ” Set percentage profit ” را برای انتخاب خود تنظیم کنید.

موقعیتهای حذف شده ، آنها را از داشبورد برای فروش خارج می کند اما آنها را به فروش نمی رساند ، می توانید موقع ضربه زدن به دکمه “Synchronize” موقعیت های حذف شده را در زیر ” CURRENT ASSETS ” پیدا کنید.

البته ” فروش موقعیت ” موقعیتهای شما را می فروشد.

3.21 حداکثر زمان باز فروش / خرید

Max open time sell/buy

من 30 دقیقه فرصت فروش و 15 دقیقه خرید برای رباتم را می دهم. با این تنظیمات آزمایش کنید تا آنچه برای شما مفید است را پیدا کنید.

3.22 حداکثر موقعیت باز  Max open positions”

با این شوخی نکنید زیرا هر چه موقعیت بیشتری داشته باشید زمان بیشتری لازم است که ربات بیش از همه این موقعیت های باز برود و هر دور بیشتر طول می کشد. من این را در حداکثر 35 نیز قرار می دهم زیرا هنوز می خواهم بتوانم تصویری را در 1 صفحه ببینم که سکه های من چگونه کار می کنند.

3.24 حداکثر درصد باز شدن موقعیت برای هر سکه

Max percentage open positions per coin

حداکثر تعداد موقعیت های باز مجاز برای هر سکه را تعیین می کند.
این ٪ از موقعیتهای باز حداکثر بیان شده است. بنابراین تصور کنید 20 موقعیت باز دارید و 10 را در این زمینه تعیین کرده اید. شما 20 * 10/100 = 2 موقعیت باز برای هر سکه!
اگر 60 سکه داشته باشید و 5 را تعیین کرده باشید ، در هر سکه 60 * 5/100 = 3 موقعیت باز خواهید داشت

آموزش تنظیم ربات CryptoHopper

3.25 درصد مبلغ خرید   Percentage buy amount”

اندازه هر سفارش خرید را تعیین می کند. این همچنین به عنوان درصد حداکثر مبلغ BTC اختصاص یافته بیان شده است . بنابراین بیایید بگوییم شما 0.5 BTC را برای ربات خود برای تجارت با آن اختصاص می دهید.

اگر 10 مورد را در این زمینه پر کنید ، سفارشات 0.05 BTC دریافت خواهید کرد .
اگر 20 را پر کنید ، باید 0.5 * 20/100 = 0.1 BTC
داشته باشید اگر 5 مورد را پر کنید ، باید 0.5 * 5/100 = 0.025 BTC داشته باشید

بنابراین برای محاسبه درصد لازم برای پر کردن باید اندازه سفارش خرید مورد نظر خود را بگیرید و 100 برابر ضرب کنید و تقسیم کنید حداکثر مبلغ BTC اختصاص داده شده را بخرید.

اگر می خواهید اندازه سفارشات BTC 0.01 را انجام دهیم:
0.01 * 100 / 0.5 = 2

نتيجه گيري: اگر مقدار خريد را براي درصد انتخاب كنيم ، 2 عدد را وارد مي كنيم و هر يك از آنها 0.01 BTC مي شود.

3.26 حداقل مقدار BTC در هر سفارش

Minimum BTC amount per order

حداقل مقدار را برای هر سفارش / موقعیت خرید تعیین می کند. اگر از “Percentage buy amount” استفاده نشده باشد (خالی مانده) ، این مقدار هر موقعیت خرید را تعیین می کند. به عنوان مثال اگر حداکثر مقدار BTC را به عبارت دیگر اختصاص داده اید اگر می خواهید تمام وقت BTC خود را برای باز کردن معاملات استفاده کنید و می خواهید از این زمینه برای تنظیم حداقل اندازه سفارش استفاده کنید.

3.27 حداکثر مبلغ BTC اختصاص یافته است

Maximum BTC amount per order

حداکثر مبلغی که ربات ممکن است از کل دارایی شما استفاده کند. به عنوان مثال اگر 1 BTC دارید ، می توانید 0.5 را وارد کنید اگر فقط بخواهید بات از 0.5 BTC از 1 BTC خود استفاده کند.

4- Templates

می توانید تنظیمات خود را ذخیره کرده و پیکربندی های دیگر را با ذخیره کردن آنها به عنوان الگوهای آزمایش کنید. بر روی نماد چرخ دنده ⚙ در گوشه سمت راست بالای Hopper خود کلیک کنید.

درامدزایی با بیتکوین

آموزش تنظیم ربات CryptoHopper

تنظیمات خود را به عنوان الگو ذخیره کنید

5- Triggers

Triggers را می توان برای نظارت بر شرایط خاص و اقدامات بستگی به آن شرایط استفاده کرد.

به عنوان مثال من از آن برای نظارت بر افزایش ناگهانی یا افت BTC در برابر USDT استفاده می کنم .

برای رسیدن به این هدف روش های مختلفی وجود دارد. شما می توانید با RSI کار کنید و بررسی کنید چه موقع BTC وارد مناطق پر فروش می شود ، به این ترتیب می توانید قبل از افت واقعی عمل کنید

متأسفانه ، محرک های مبتنی بر RSI همیشه به نظر نمی رسد که بخاطر اجرای متفاوت RSI مثلاً Tradingview و Cryptohopper ، باعث اجرای مختلف RSI شوند.

این Triggers ای است که با افزایش btc شروع می شود . این مانیتور BTCUSDT و هنگامی که آن بالا می رود به 3٪ برای اندازه کندل از 30 دقیقه آن را خرید غیر فعال کردن و ارسال ایمیل . شما می توانید همین کار را برای پایین آمدن BTC با استفاده از منهای جلوی مقدار٪ انجام دهید.

آموزش تنظیم ربات CryptoHopper

6. استراتژی های محبوب TA

آموزش تنظیم ربات CryptoHopper

برای افزودن دستی

Triggers

خرید کردن
• بازار: BTCUSDT
• اندازه شمع: 5 دقیقه
• شاخص: RSI
• Trigger وقتی RSI است: 78 یا بیشتر از 78
• دوره RSI: 14 (پیش فرض)
• اقدامات: تنظیم وضعیت خرید را غیرفعال کنید و درصد سود را به 0.15 تنظیم کنید
• CoolDown روی: 4 ساعت

خرید در
• بازار: BTCUSDT
• اندازه شمع: 5 دقیقه
• شاخص: RSI
• زمان شروع RSI: کمتر یا مساوی 24
• دوره RSI: 14 (پیش فرض)
• اقدامات: تنظیم وضعیت خرید را فعال کنید
• CoolDown روی: 12 ساعت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.